HP Omen 17 CK0004NT vs CK0005NT

• Konuyu başlatan Demir0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 138
  • Görüntüleme 8B
3.5 saat falan anca gider herhalde :D tam şarjı bitene kadar hiç kullanmadım. O zaman size bir soru daha sorayım sesi fullediğinizde youtube'da video izlerken hoparlör hiç cızırtı yapıyor mu sizde? Bende o da var :D Allah'ım ne almışım ben :D :D sinirlerim bozuldu gülüyorum ne yapayım :D ekrandaki ışık sızması herkesin bilgisayarında var bir kere onun lafını bile etmiyorum.

3.5 saat falan anca gider herhalde :D tam şarjı bitene kadar hiç kullanmadım. O zaman size bir soru daha sorayım sesi fullediğinizde youtube'da video izlerken hoparlör hiç cızırtı yapıyor mu sizde? Bende o da var :D Allah'ım ne almışım ben :D :D sinirlerim bozuldu gülüyorum ne yapayım :D ekrandaki ışık sızması herkesin bilgisayarında var bir kere onun lafını bile etmiyorum.
Aslına bakarsanız aynı fan sorunu bende de var ve açıkçası cpu oyunlarda( Cyberpunk, Total war serisi...) 90 dereceyi bile bulduğu oluyor. Forumda ben konu açmıştım bu konu hakkında ve forumdakiler bana HP'nin kullandığı stok termal macunlarının kaliteli olmadığını söylediler. Bakalım macunu değiştiririm belki. Fan sesi olarak da böyle sanki bir şeyi tıramlıyor 2000RPM de, anlamadım. Belkide bozuk bilemiyorum. Windows 11 kullanıyorum bu arada ve Bios sürümüm F.26.

Aslına bakarsanız aynı fan sorunu bende de var ve açıkçası CPU oyunlarda( Cyberpunk, Total War serisi...) 90 dereceyi bile bulduğu oluyor. Forumda ben konu açmıştım bu konu hakkında ve forumdakiler bana HP'nin kullandığı stok termal macunlarının kaliteli olmadığını söylediler. Bakalım macunu değiştiririm belki. Fan sesi olarak da böyle sanki bir şeyi tıramlıyor 2000RPM de, anlamadım. Belkide bozuk bilemiyorum. Windows 11 kullanıyorum bu arada ve BIOS sürümüm F.26.

Soğutucu kullanıyor musun?

Önerir misiniz peki.
Benim serzeniş noktam laptoplarda genel aslına bakarsanız. Masaüstüne göre doğal olarak daha kötü ses ve sıcaklık performansları var, hangi marka olursa olsun. Bu laptopta ne kadar ısınırsa ısınsın sol elinizdeki kısıma hiçbir şekilde ısı iletilmiyor. Bildiğiniz ısıyı fiziksel bir şekilde hissettirmiyor laptop size. Ses olayına gelecek olursak, laptoplar için dediğim gibi normal, tabii benim salaklığım mı desem, oyun oynarken HP gaming hub uygulamasından performansa almıyorum, eğer alırsam sıcaklık 75 dereceyi geçmiyor öyle bir durum da var ama ses normale göre daha fazla oluyor, o normal bir durum. Kısacası fiyatı da bir MSI kadar abartılı değil. Her oyunu da ultra ayarlarda yağ gibi oynatıyor. Sonuç olarak alınır.

Benim serzeniş noktam laptoplarda genel aslına bakarsanız. Masaüstüne göre doğal olarak daha kötü ses ve sıcaklık performansları var, hangi marka olursa olsun. Bu laptopta ne kadar ısınırsa ısınsın sol elinizdeki kısma hiçbir şekilde ısı iletilmiyor. Bildiğiniz ısıyı fiziksel bir şekilde hissettirmiyor laptop size. Ses olayına gelecek olursak, laptoplar için dediğim gibi normal, tabii benim salaklığım mı desem, oyun oynarken HP Gaming Hub uygulamasından performansa almıyorum, eğer alırsam sıcaklık 75 dereceyi geçmiyor öyle bir durum da var ama ses normale göre daha fazla oluyor, o normal bir durum. Kısacası fiyatı da bir MSI kadar abartılı değil. Her oyunu da Ultra ayarlarda yağ gibi oynatıyor. Sonuç olarak alınır.

İlgin ve alakan için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı