HP Omen 17-CK0007NT 90 derece normal mi?

Balanced modda laptop ısınmıyor şaka gibi :D CPU kullanımında fark olmamasına rağmen Valorant'ta ort 80C :D şaka gibi.

Çekirdek kullanım sayısıyla alakalı, bir de grafikleri yükseltirseniz yük işlemciden ekran kartına biner o yüzden işlemciden darboğaz olunca monitör çözünürlüğünü yükseltmeyi tavsiye ederler.
Demek istediğim farklı. Arkadaşın aldığı macun çok katı olduğu için önce ısıtılıyor ve kıvama getiriliyor.

Macunu göremedim ismini atar mısınız?😀

Çekirdek kullanım sayısıyla alakalı, bir de grafikleri yükseltirseniz yük işlemciden ekran kartına biner o yüzden işlemciden darboğaz olunca monitör çözünürlüğünü yükseltmeyi tavsiye ederler.

Macunu göremedim ismini atar mısınız?😀
https://www.hepsiburada.com/thermalright-tfx-14-3-w-m-k-2g-termal-macun-pm-HBC00000CWBCR bu olması lazım.
250-350 arası gidip geliyor

hayır macun yarın gelicek sadece mod değiştirdim
Dostum şöyle bir yorum gördüm;

Bu macundan a4 kağıdı inceliğinde soğutucuya sürüyosunuz işlemcinin şeklini alacak şekilde bakır tarafa yani. hem ekran kartı için hem işlemci için. Daha sonra vidalarını tam sıkmadan kapatacaksınız. makineyi açın bi 10 dk ısındırın. Ondan sonra tekrar açın arkasını, soğumasını bekleyin 10 dk. Ondan sonra güzelce sıkın vidaları yalama da yapmadan. Sonra bana teşekkür edersiniz.

Hocam yazdığım mesajı okuyun lütfen. Orada güzel bir şekilde anlatmış adam uygulamayı. Ancak şuan ki halinin viskozitesini bilmediğim için yine de başta bir tık ısıtmak gerekebilir.
okumuştum bende sağolasın yinede, kötü haberim elektronik tornavidam bugün teslim edilmeyecekmiş yarına kalmış kargonun gelmesi :( 1 gün sonraya kaldı bizim iş... kasayı açmak için yıldız ince tornavida gerekiyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı