HP Omen 17 Laptop alınır mı?

Bütçe
20000
Mining yaparken cihaza zarar gelmez mi? Siz belli ki biliyorsunuz ancak bilmeyen bir kişi bu işlere girişirse elindeki bilgisayardan olmasın?

Hocam bu bambaşka bir konu, ben bu cihazlar aslında ederinin çok üzerinde diye satılıyor diye maliyeti düşürmek amaçlı söylüyorum. Tabii ki ihtiyaç yok ise makineyi yormaya gerek yok.

Zarar konusuna gelirsek 23-24K'dan aldığım yurt dışı 3090'lar da 1 hafta sonra bozulabilir bu şans işi ve onların garantisi yok hepsi Newegg, bunun en azından garantisi var. Ya da tiguan kullanıyorum ve garantisi bitti, aracı sıkıştırırsam dsg sorunu çıkartabilir ve bunun maliyeti çok daha fazla üzecektir ama her zamanda ölü gibi kullanamam, dediğim gibi zarar konusu bambaşka bir konu.

Herkese hayırlı olsun. Bu cihaz bu fiyatlara kaçmazdı, şimdi 21'lere doğru gidiyor, belki son bir indirim daha olur kasım ayı içinde.

Omen MSI ASUS'u bırakın kazılan ETH'a bakın siz, masrafınızı çıkartın, Türkiye burası her ay 1TL artıyor döviz ve bir plan yok ortada, o yüzden ne bulursanız kazın, hem ETH hem USD coşuyor.

Cihaz ile ilgili söylenecek bir şey yok, RTX 3070'in non-LHR modeller zaten bu fiyata satılıyor, o yüzden fiyatı çok uygun. Eğer Ocak'tan sonra döviz düşecek tüm vitrinler RTX3070-3080'ler ile uygun fiyatlı dolacak diyorsanız bir şey diyemem.

Sürekli mining diyorum farkındayım fakat bu gerçeği çözemeyenlerin hepsi yolda kaldı maalesef, geçen kasım'da Palit RTX3070'e 6000TL verilmez başlıkları kaynıyor tüm forumlar. Şimdi daha da kötü duruma geldik piyasaya artık kart girmiyor neredeyse. Daha da kötüsü Z690 anakartların fiyatları 5-6binlerde sistem toplamakta yalan oluyor sadece GPU değil.
Hocam bu arada mux switch hangi tuş

@abdulkadir4733 Acaba ekran, hoparlör, touchpad ve fan deneyimlerinizi aktarır mısınız? Veya sizin sormak istediğiniz merak ettiğiniz benim cihazımla karşılaştırmak istediğiniz kafanıza takılan başka bir şey varsa onu da yazabilirsiniz.
Hocam cihazı bugün teslim aldım şimdilik bir problem göremedim ama henüz ne oyun oynadım ne de başka bir şey yaptım fakat back in black şarkısında sesi test ettim cızırtı duymadım ses yüksekliği de iyiydi açılışta köşelerde çok hafif ışık sızması var fan sesi duymadım yarın pc yi zorlayarak deneyeceğim

Geri
Yukarı