HP Omen 17 şarjı çabuk bitiyor

TheGG

Hectopat
Yaklaşık 1-2 ay önce HP Omen 17 cm2005NT satın aldım. Çoğunlukla prize takılı bir şekilde kullandım ve kullanmadığım zaman prizden söktüm. Arada pilde kullandığım zaman her şey tasarruf modunda iken şarjım sadece Opera GX ile 30 dakika kullanımda %100'den %50'ye düştü. Ne yapmam gerek? Bu durum normal midir? Bana yardımcı olur musunuz?

Pil Sağlığı: %99.16

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben victus 16 ile omen gaming hubdan eco moduna alıp pil tasarrufunu açtığımda 5 6 saatleri görüyorum. Normal değil. Opera gx dışında tarayıcılarda durum aynı mı?

Cihaz boşta arka planda uygulama çalışmazken de aynı durumda şarj hızlı gidiyor.

Eco modunda ayrıca pil tasarrufu açık bir şekilde.

Cihaz boşta arka planda uygulama çalışmazken de aynı durumda şarj hızlı gidiyor.

Eco modunda ayrıca pil tasarrufu açık bir şekilde.

Hocam HP Support asistans diye bir uygulama olması lazım. Oradan bir pil taraması yapın eğer temiz çıkarsa yine aynı uygulamada telefon WhatsApp gibi destek hatları var oradan hafta içi uygun zamanda arayıp konuşun duruma göre garantiye yollarsınız.

Hocam HP Support asistans diye bir uygulama olması lazım. Oradan bir pil taraması yapın eğer temiz çıkarsa yine aynı uygulamada telefon WhatsApp gibi destek hatları var oradan hafta içi uygun zamanda arayıp konuşun duruma göre garantiye yollarsınız.
Anladım kendileriyle zaten temasa geçtim ve isteğime bağlı teknik destek ekibine yollayabileceğimi söylediler. HP Support Assistant uygulamasında ile pil normal sorunsuz gözüküyor. Temasa geçtiğim çalışan da aynı şeyleri dedi. Bakalım duruma göre güncelleme yapabilirim.

Anladım kendileriyle zaten temasa geçtim ve isteğime bağlı teknik destek ekibine yollayabileceğimi söylediler. HP Support assistant uygulamasında ile pil normal sorunsuz gözüküyor. Temasa geçtiğim çalışan da aynı şeyleri dedi. Bakalım duruma göre güncelleme yapabilirim.

Tamamdır hocam, şimdiye kadar hep böyle olduysa muhtemelen sıkıntılı cihazdır tek çözüm servis gibi gözüküyor.

Pil sağlığını dün akşam kontrol etmiştim en son %99 idi ve yoğun kullanmamama rağmen bu saatlerde tekrar pil testi yaptım ve %95.6 gözüküyor. Cidden şaka gibi. Pazartesi günü teknik servis yolu gözüktü.

3-4 yıl hunharca kullanılmış Dell marka laptobumun şarjı daha fazla gidiyor ve üstüne pil sağlığı anca %80'e düşmüş iken benim 1 günde HP Omen'in %99'dan %95 düşmesi aşırı garip.

Son düzenleme:
Pil sağlığını dün akşam kontrol etmiştim en son %99 idi ve yoğun kullanmamama rağmen bu saatlerde tekrar pil testi yaptım ve %95.6 gözüküyor. Cidden şaka gibi. Pazartesi günü teknik servis yolu gözüktü.

3-4 yıl hunharca kullanılmış Dell marka laptobumun şarjı daha fazla gidiyor ve üstüne pil sağlığı anca %80'e düşmüş iken benim 1 günde HP Omen'in %99'dan %95 düşmesi aşırı garip.
Hocam ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi? Arkadaşımın cihazı HP- Omen 16 (k-0001NT) ve hemen hemen aynı sorunlardan şikayetçi. Teknik servise götürülse çözerler mi cihazı iyi bozup göndermelerinden korkuyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı