HP Omen 4090 vs ASUS ROG STRIX 4080

Bütçe
80.000

mehmetdogu48

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Herkese iyi sosyaller değerli abilerim kardeşlerim. Başlıkta söylediğim gibi 80k bütçe ile 4080 ROG STRIX mi 4090 HP Omen mi sizce hangisi alınır? ROG da coil whine şikâyeti çok duydum HP'den duymadım daha bir şikayet ama ASUS marka olarak önde karar veremedim sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler cevap verecek herkese.

Kesinlikle tavsiyesim 4090 Omen olur. Aradaki fark kendini hissettirir derecede. Omen 17, malzeme kalitesi ve soğutma olarak güzel bir model. ASUS, evet bence de iyi fakat bunun için 4080 almaya değmez. Omen, ASUS'dan 10 sıra altta değil sonuç olarak.

Ben tercihimi ASUS'un modelinden yana kullandım. HP Omen 17'nin 4070 modelini kullanmış birisi olarak saçma mühendislik hatalarından ötürü iade ettim. 80 bin TL verdiğin bir bilgisayarda Premium hissiyatı ararsın elbette. Laptopun kapağını kaldırdığın zaman ekran sallanmasını ve klavyenin orta tarafının içine göçme durumunu görmek istemezsin. HP Omen 17 serisinde bu durum var maalesef. Premium bir hissiyatın da önemli olduğunu düşündüğümden ben ASUS ROG STRIX modelini tercih ettim. 4090 da yabana atılacak bir şey değildir elbette.

Bir de Coil Whine olayı 150w üstü kartların çoğunda var.

Peki kullanıcı olarak nasıl hocam rog strix 18 modelinimi kullanıyorzunuz 4080 de 16 mı
Ben tercihimi ASUS'un modelinden yana kullandım. HP Omen 17'nin 4070 modelini kullanmış birisi olarak saçma mühendislik hatalarından ötürü iade ettim. 80 bin TL verdiğin bir bilgisayarda Premium hissiyatı ararsın elbette. Laptopun kapağını kaldırdığın zaman ekran sallanmasını ve klavyenin orta tarafının içine göçme durumunu görmek istemezsin. HP Omen 17 serisinde bu durum var maalesef. Premium bir hissiyatın da önemli olduğunu düşündüğümden ben ASUS ROG STRIX modelini tercih ettim. 4090 da yabana atılacak bir şey değildir elbette.

Bir de Coil Whine olayı 150w üstü kartların çoğunda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı