HP Omen 5800H laptop sağ fan çalışmıyor

Wivy

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopun fanları 2000-2700RPM hızında dönerken sadece soldaki fan dönüyor, sağ fan tarafından hava gelmiyor. 2900RPM üstüne çıkınca dönmeye başlıyor. Kullanan arkadaşlar sizlerde de öyle mi?

Sol fanın yanında işlemci konumlandırılmış sanırım o yüzden. Aslında ikisini düşük ayarda çalıştırsa boşta daha az gürültü duyardık idare edeceğiz artık.

Aynen hocam keşke ikisi de çalışsaymış.

Programdan kaynaklanan sorun olduğunu düşünmekteyim. Daha önce manual fan ayarı da yokmuş zaten. Dün ilginç bir şekilde CPU 45-50 arasında çalışıyordu. Her 2 fan da aktif çalıştığından çok sessizdi. Daha sonra yeniden başlattım eskisi gibi sadece sol fan devreye girdi. Yükteki soğutma performansı gayet iyi en azından o konuda içim rahat.

Benimde tek fan çalışıyor.
Programdan kaynaklanan sorun olduğunu düşünmekteyim. Daha önce manual fan ayarı da yokmuş zaten. Dün ilginç bir şekilde CPU 45-50 arasında çalışıyordu. Her 2 fan da aktif çalıştığından çok sessizdi. Daha sonra yeniden başlattım eskisi gibi sadece sol fan devreye girdi. Yükteki soğutma performansı gayet iyi en azından o konuda içim rahat.
Benim laptobumda işlemci yükte 100 derecelere çıkıyor maks fanda olmasına rağmen. Sizde kaç oluyordu hocam?

Benim de tek fan çalışıyor.

Benim laptopumda işlemci yükte 100 derecelere çıkıyor maksimum fanda olmasına rağmen. Sizde kaç oluyordu hocam?

Turbo açıkken Valorant ve GTA V oynamıştım. CPU 92'yi geçmedi. Stress testlerde de aynı sıcaklığa ulaşmıştı. Genelde herkesin yaptığı gibi Turbo kapalı kullanıyorum. Ama Genshin Impact, Apex gibi oyunlarda 100 derecelere ulaşan var. Ayrıca laptopun bulunduğu yer çok fark ediyor. 7-10 derece düştü sıcaklıklar bir miktar yüksek tutup ve masanın arkasına çok yaklaştırmadım. Balanced modda kullanıyorum eğer sıcaklıklar yüksekse performance modunda biraz daha gürültülü fan sesi alıyorum.

Geri
Yukarı