HP Omen laptop alınır mı?

oktay5561

Hectopat
Daha fazla  
HP Omen almayı düşünüyorum. GTX 1050 Ti 17.3 inç olan laptopun kullanıcılarından önerileri veya eksi yönlerini öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 ti olan modelleri 5 bin tl civarında. Benim fikrimi sorarsan beklemeni söylerim çünkü şuanda parçalar zirvede. Düşermi onu bilmiyorum fakat bundan 4 ay önce 1060 ekran kartı 1500 tl iken sıfırı şuan 2400 altında bulamıyorsun 800 tl ye 1050 ti bulurken 1200 1300 1400 tl arasında fiyatları gezmekte şuan. Kısacası parçanın asıl fiyatları şuanki fiyatları değil. Madenclikten dolayı kartlar bi yükselme aldı. Düşeceğini düşünüyorum fakat kesin olarak değil.
Yani o bilgisayar o parayı hak etmiyor bence.

Bence gereksiz pahalı. Tabii o parçaları ufak bir kasaya yerleştirmek zor ama aynı fiyata hem masaüstü bilgisayar hem monitör hem de kralından ekipmanlar alabilirsiniz. Bence toplamaya yönelin.

Venus Z10 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Omen güzel bir oyun serisi. HP kalitesi zaten kanıtlanmış. Eğer bütçe elveriyorsa ve dizüstü alınacaksa tabii ki tercih edilebilir. Ama aynı donanıma sahip başka markalara da bakmak lazım. Siz bütçe belirtin, başlık açın yardımcı olunur.

LG-D855 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

HP Omen almayı düşünüyorum. GTX 1050 Ti 17.3 inç olan laptopun kullanıcılarından önerileri veya eksi yönlerini öğrenebilir miyim?
Merhabalar! Ben 15.6" İ7-7700HQ, GTX1050Tİ olan modelini KDV indirimi ile 4660₺'ye Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Satın aldığım CE008NT model bilgisayarın piyasadaki en düşük fiyatı 4400₺ idi. OMEN'nin 17.3" olan modelleri genelde 6500₺ ve üzerinde satılıyor. Ancak KDV indirimi ile bu fiyat en fazla 5000₺'ye düşüyor. Ben bu fiyatın normal olduğunu düşünüyorum. Zaten göründüğü gibi bu fiyatlarda 15.6" ile 17.3" arasında 600₺ gibi bir fark var. Bu farka rağmen modeller arasında işlemci ve ekran kartı değişmese de ekran, klavye, fan ve kasa boyutu artarken bazı 17.3"lik modellerde HDD alanı da artarak 2 TB oluyor. Yani aslına bakarsanız bu indirimli fiyatlar, bu cihazların normal fiyatları gibi. Ve uygun düzeyde. Çünkü daha ucuzunu piyasada bulmak biraz zor. Bildiğim kadarı ile sadece Monster'da bulmak mümkün. Performans olarak 15.6" olan modellerin işlemci tarafında biraz ısındıklarını söylemem gerek. Ve bu durum aslında cihazın uzun süreli kullanımda sorun yaratmasına neden olacaktır. 17.3" İçin herhangi bir ısınma sorunu bildiğim kadarıyla yok. Performans olarak her iki boyuttaki modelde tatmin edici düzeyde. Ben aldım ve çok memnunum. Tavsiye ederim.

F3111 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Omen hakkında ben de kaliteli bir eleştiri istiyorum. Gaming laptop sektöründe HP ne kadar başarılı, ısınma ve performans kaybına dayalı oluşan o sinir bozucu sorunlarla ilgili eski karnesini temize çıkarabildi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Omen hakkında ben de kaliteli bir eleştiri istiyorum. Gaming laptop sektöründe HP ne kadar başarılı, ısınma ve performans kaybına dayalı oluşan o sinir bozucu sorunlarla ilgili eski karnesini temize çıkarabildi mi?
Ben alalı neredeyse 6 ay oluyor. Çok fazla oyun oynamadım şimdiye kadar. Zamanımın çoğunu güncelleme ve bakımla geçirdim. Oynadıklarımda da iyi sonuçlar aldım, diyebilirim. FPS konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Ancak oynadığım her oyunda GPU 70 dereceyi geçmezken bazı oyunlarda CPU 90 derecelere yaklaşıyor. İnceleme konusunda Technopat bir inceleme yapsa aslında hiç fena olmaz. OMEN tarafında hiç incelemeleri yok.

F3111 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı