HP Omen X 27 monitörde ölü piksel var

djoguzhan55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen hafta cuma günü siparişini verdiğim monitörün ölü piksel, ghosting vb testlerini yapmıştım o zaman fark etmemiştim veya yoktu sonradan çıktı emin değilim o konuda, 1 ölü pikseli bulunuyor ekran 2K ve pikseller yoğun olduğundan pikseli arıyorum bazen neredeydi bu diye, gözüme takılmıyor büyükte değil ama 7-8 günlük monitörüde sorunlu kullanmak istemiyorum HP'nin politikası nedir monitörlerde? Trendyol üzerinden Teknosa satıcısından almıştım, Teknosa'ya sordum kutu açıldığı için iade alamayız değişimde yapamayız servisten kağıt almanız lazım öyle işlem yaparız diyorlar, servise atıyorlar topu kısaca, HP ile bu tip bir deneyimi olan var mı?

Arenaya mı sormam bu durumu yoksa HP'yi mi aramam lazım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-02 at 00.38.32.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-02 at 00.38.32.jpeg
    235,7 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Image 2023-09-02 at 00.36.02.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-02 at 00.36.02.jpeg
    317 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2023-09-02 at 14.43.46.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-02 at 14.43.46.jpeg
    102,3 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba, geçen hafta cuma günü siparişini verdiğim monitörün ölü piksel, ghosting vb testlerini yapmıştım o zaman fark etmemiştim veya yoktu sonradan çıktı emin değilim o konuda, 1 ölü pikseli bulunuyor ekran 2K ve pikseller yoğun olduğundan pikseli arıyorum bazen neredeydi bu diye, gözüme takılmıyor büyükte değil ama 7-8 günlük monitörüde sorunlu kullanmak istemiyorum HP'nin politikası nedir monitörlerde? Trendyol üzerinden Teknosa satıcısından almıştım, Teknosa'ya sordum kutu açıldığı için iade alamayız değişimde yapamayız servisten kağıt almanız lazım öyle işlem yaparız diyorlar, servise atıyorlar topu kısaca, HP ile bu tip bir deneyimi olan var mı?

Arenaya mı sormam bu durumu yoksa HP'yi mi aramam lazım?

Tek piksel olduğu için bir şey yapmayabilirler 3-4 pixel olmadan değişim yapmıyorlar politikalarina göre HP politikasını bulamadım.

Ama laptoplarda yapabiliyorlar bazen bir arayın sorun.

Tabii pazartesi sorabilirsiniz hafta sonu kapalı.

Tek piksel olduğu için bir şey yapmayabilirler 3-4 pixel olmadan değişim yapmıyorlar politikalarina göre HP politikasını bulamadım.

Ama laptoplarda yapabiliyorlar bazen bir arayın sorun.

Tabii pazartesi sorabilirsiniz hafta sonu kapalı.

Şu şekilde bir şey buldum hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    168,2 KB · Görüntüleme: 17

Şu şekilde bir şey buldum hocam.

Hocam bu sıkışmış pixel de olabilir ama.

JScreenFix - JavaScript Screen Pixel Repair bunu deneyin kareyi sıkışmış pixelin üzerine getirin. Attığınız sayfada Omen göremedim sadece belli laptoplar için o sayfa sanırım.

Ama sanırım HP garanti veya değişim kararı çıkarıyor. Bu arada X27 modeli ile bayağı bir piksel sorunu buldum laptop biraz sorunlu olabilir ekran olarak. Bu arada değişim kararı çıkartırlarsa aynı laptopu bulamazlarsa iade almak veya ürünü geri almak zorunda kalabilirsiniz ama tamir ederler mi bilmiyorum. Tabii rahatsız etmiyorsa ve üründen memnunsanız ben 1 pixel için çok uğraşmazdım açıkçası tabii artarsa gönderilebilir ki eğer artacaksa garanti dönemi içinde zaten artar.

Bildiğim kadarıyla 14 gün içinde iade alıyorlar her türlü ama sizde neden almadılar bilemiyorum.

Son düzenleme:
Hocam bu sıkışmış pixel de olabilir ama.

JScreenFix - JavaScript Screen Pixel Repair bunu deneyin kareyi sıkışmış pixelin üzerine getirin. Attığınız sayfada Omen göremedim sadece belli laptoplar için o sayfa sanırım.

Ama sanırım HP garanti veya değişim kararı çıkarıyor. Bu arada X27 modeli ile bayağı bir piksel sorunu buldum laptop biraz sorunlu olabilir ekran olarak. Bu arada değişim kararı çıkartırlarsa aynı laptopu bulamazlarsa iade almak veya ürünü geri almak zorunda kalabilirsiniz ama tamir ederler mi bilmiyorum. Tabii rahatsız etmiyorsa ve üründen memnunsanız ben 1 pixel için çok uğraşmazdım açıkçası tabii artarsa gönderilebilir ki eğer artacaksa garanti dönemi içinde zaten artar.

Bildiğim kadarıyla 14 gün içinde iade alıyorlar her türlü ama sizde neden almadılar bilemiyorum.

monitör hocam benimki leptop değil.

Monitör hocam benimki laptop değil.

Hocam pardon ben bunu buldum:

For dots always on or off:

• 720p, HD, SD, SD+, SVGA, VGA, WSVGA, WXGA, and XGA Panels, <1.05M pixels
    • 6 or more dots in any combination and any color that are always on or off
    • Any 2 dots within 25mm of each other that are always on
    • Any 2 dots within 15mm of each other that are always off
  • HD+, SXGA+ and WXGA+ Panels, <1.6M pixels
    • 7 or more dots in any combination and any color that are always on or off
  • FHD, UXGA, and WSXGA+ Panels, <2.1M pixels
    • 8 or more dots in any combination and any color that are always on or off
  • WUXGA Panels, >=2.1M pixels
    • 9 or more dots in any combination and any color that are always on or off

Laptop değilse büyük ihtimal sizin attığınız doğrudur o zaman özür dilerim. Ama aynı şeyler geçerli yine servise vereceksiniz iade veya değişim raporu çıkacak.

Hocam pardon ben bunu buldum:

For dots always on or off:

• 720p, HD, SD, SD+, svga, VGA, wsvga, wxga, and xga panels, <1.05m pixels.
    • 6 or more dots in any combination and any color that are always on or off.
    • Any 2 dots within 25mm of each other that are always on.
    • Any 2 dots within 15mm of each other that are always off.
  • HD+, sxga+ and wxga+ panels, <1.6m pixels.
    • 7 or more dots in any combination and any color that are always on or off.
  • FHD, uxga, and wsxga+ panels, <2.1m pixels.
    • 8 or more dots in any combination and any color that are always on or off.
  • Wuxga panels, >=2.1m pixels.
    • 9 or more dots in any combination and any color that are always on or off.

Laptop değilse büyük ihtimal sizin attığınız doğrudur o zaman özür dilerim. Ama aynı şeyler geçerli yine servise vereceksiniz iade veya değişim raporu çıkacak.

Benimki ne pikseli olarak geçiyor onu da çözemedim kırmızı ve yeşilde belirgin, gri ve siyah tonlarda gözükmüyor net olarak, yani minimum 2-3 ölü piksel istiyor başka konulardada ölü piksel var ise çoğalır o zaman yollarsınız demişler başka sorunlu monitörlerde.

Benimki ne pikseli olarak geçiyor onu da çözemedim kırmızı ve yeşilde belirgin, gri ve siyah tonlarda gözükmüyor net olarak, yani minimum 2-3 ölü piksel istiyor başka konulardada ölü piksel var ise çoğalır o zaman yollarsınız demişler başka sorunlu monitörlerde.

Aynen öyle hocam zaten sorun ciddi ise garantisi bitmeden artar. Eğer siyah değilse sıkışmış pixel olabilir yukarıda önerdiğim site sıkışmış pixelleri çözmek için o sitedeki kareyi alın ve pixelin olduğu yere çekin biraz bekleyin sonra bakın düzelmiş mi? Düzelmez ise 10 dk daha bekleyin 10dk ya kadar sürebilir yine düzelmez ise ölü pixeldir eğer rahatsız etmiyorsa uğraşmaya bile değmez. Ölü pixel normal şartlarda artmaz ama o ilk pixelin bozulmasına neden olan şey diğer pixelleri de bozabilir ki eğer sorun varsa 2 yıl içinde bozulur zaten bekleyin.

Geri
Yukarı