HP Omen15 CE008NT ile Valorant'ta 70 FPS almak normal midir?

Inmyheearts

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bilgisayarımın özelliklerini belirttim ve bu özelliklerle Valorant oynarken FPS'im çatışma ve skill kullanımı sırasında 70'e kadar düşüyor. Sizce normal midir?

Değil, i5 7300HQ GTX 1050 4 GB olan Omen 17-AN008NT ile 130-144FPS sabitleme açık iken. Değerler. Grafik ayarlarım böyle, kısıtlamayı kaldırınca 130-180FPS alıyorum.

1685102816329.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@654456 sizin cihaz da bu sanırım. Termal bakımları aksatılmış olsa gayet görür 70'i. Yer yer 100'ün altına düşmüş zaten.

MSI Afterburner veya başka bir program yardımıyla sıcaklık değerlerinizi kontrol edin, eski bir laptop. Hiç bakım yapmadıysanız kendiniz veya güvendiğiniz bir bilgisayarcıya termal macun yeniletin, içini temizletin. Benimkini açtığımızda toz doluydu içi.
Ek olarak altına bir yükseltme (soğutucu vs. olabilir) koyun. Laptopun altındaki hava boşlukları tıkanmasın, hem toz dolmasına hem de ısınmasına neden oluyor. Battaniye gibi yün tarzı şeylerin üzerine koyarsanız daha da tozlanır.

Normal. Eski laptop GPU'ları ile masaüstü modelleri arası fark çok büyük. RAM 8 GB ise yükseltilebilir. Termal macun değişebilir ısınıyor ise. Daha da bir şey yapılamaz.

Aslında internetten filan değerlere baktığımda 150 160 arası alıyorlar. Benim cihazım da ortalama 120 140 arası ancak çatışmalarda ve mape göre değişmek kaydıyla 60 hatta 70e kadat düşüyor. Termal macun değişimini bizzat ben yaptım fanı da temizledim altında soğutucu da var. Benim şüphelendiğim şey RAM. 8 GB tek slot RAM var acaba ondan dolayı mı oluyor. Tek slot RAM'ler daha az performans veriyor diye duymuştum. Bilginiz varsa aydınlatır mısınız?

MSI Afterburner veya başka bir program yardımıyla sıcaklık değerlerinizi kontrol edin, eski bir laptop. Hiç bakım yapmadıysanız kendiniz veya güvendiğiniz bir bilgisayarcıya termal macun yeniletin, içini temizletin. Benimkini açtığımızda toz doluydu içi.
Ek olarak altına bir yükseltme (soğutucu vs. olabilir) koyun. Laptopun altındaki hava boşlukları tıkanmasın, hem toz dolmasına hem de ısınmasına neden oluyor. Battaniye gibi yün tarzı şeylerin üzerine koyarsanız daha da tozlanır.

Altında soğutucu var zaten hocam PC'yi masada kullanıyorum. Termal macun değişimini bizzat ben 2 hafta önce yaptım. Ben sorunun tek slot RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum ama emin olmak istiyorum. Sizce bir 8 GB RAM yükseltmesi yapsam sorunum çözülür mü?

Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa 2*8 RAM taktım düzeldi. FPS'immin 130 140 civarı takılıyor maksimum olarak da 230 gördüm. Çift slot RAM hayat kurtarır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı