HP Pavilion 15 Asus PB287Q Monitör ile 30 FPS Sorunu

faithcure

Hectopat
Daha fazla  
Bende:

HP Pavilion 15 Notebook
Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @2.40GHz
8.00GB RAM
Display: 4 GB, intel HD Graphics
Render: NVIDIA GeForce 840 M, 4 GB

Sisteminde bir bilgisayar var. Geçenlerde "Asus PB287Q 28'' Monitor " bir monitör aldım kendisi 4K.

Fakat monitörden en fazla 30 FPS alabiliyorum. Bu sorunu araştırdım ve karşıma iyi bir bilgisayar almaktan başka çarem olamdığı sorunu çıktı tabi bu da güzel bir kasa toplamaktan geçiyor.

Her neyse; dün Nvidia Exprecience'i yükledim. LOL ve FarCry4'ü en iyi performans için ayarladım... Oyuna girdiğimde monitör aynı özelliklerde 60 FPS vermeye başladı ve çok bir performans aldım fakat oyundan çıkınca her şey eski haline dönüyor...

Yani: NVIDIA kurulumu yapmadan önce rezil bir FPS2e sahipken NVIDIA EXP yüklediğimde bu sorun kalktı ve mükemmel bir görüntüye/hıza sahip oldum.

Oyun esnasında ALT /TAB yaptığımda bu performans masaüstüne de yansıdı fakat oyundan çıkınca her şey yine eski haline dönüyorum.

Şimdi, buradaki mantığı çözemedim... Bilgisayardan görüntü olarak iyi bir performans alabilmem için sürekli oyunu açmam gerekecek mi? :D Yoksa bunun başka bir yolu var mı? Umarım anlatabilmişimdir teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı