HP-Pavilion 15-CB007NT FPS Sorunu

Şimdi ne yapayım?

• Bilgisayarı parçala

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    3

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, 6 ay önce "HP-Pavilion 15-CB007NT" model ismine sahip bilgisayarı satın aldım. Her şey çok güzeldi GT820M'den GTX 1050 geçme mutluluğumu yaşıyordum, ta ki "GTA5" kurana kadar. Aynı bilgisayardan kuzenimde almıştı ve GTA5 kurmuştu, gayet 60 FPS sabit oynayabiliyordu, Ben ise "GTA Online" girdiğimde saniyede 30 frame ortalama ile kalmıştım. ancak single player bir şekilde oynarsam en düşük ayarlarda 50 FPS, high ultra arası 45 FPS alıyordum. Buna şahit olmam beni iyice delirtti, üstüne işlemci konusunda i7 4400 ile, benchmark testlerinde daha yüksek sonuç alan eski bilgisayarım olunca. Bilgisayarı parçalamak istedim ancak şuanda doların 6 TL olduğunu düşünürsek bu bilgisayar 6500 TL ediyor o yüzden sakin ol adamım :) Son testlerimde diğer kullanıcıların, bu işlemciyi GTX 1080 Ti ile kullandıklarını görünce şok oldum. Son darbeyi diğer kullanıcıların GHZ değerleri vurdu.

U3E1, 1 CPU, 4 cores, 8 threads (diğer kullanıcı değeri)
Base clock 2.8 GHz, turbo 3.45 GHz (avg) %73 Performance

U3E1, 1 CPU, 4 cores, 8 threads (benim değerim)
Base clock 2.8 GHz, turbo 2.45 GHz (avg) %49 Performance

Şimdi ne yapayım?

Birde GHz değerlerinin turbo boostla alakası var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU ve BIOS güncellemsi yap. Güç seçeneklerini yüksek performansa çekip dene.

BIOS çok değişik bu bilgisayarda, yani ne bileyim Advanced bölümü bile yok sadece boot ve sistem saati var. Güncellemesi var mı bir bakayım.
Hortlattım ama, bilgisayarın güç girişinden kıvılcım çıktı anakartı söküp baktım, güç girişi soketi + ve - hafif yanmış sorun yok dedim açtım pcyi soketi söküp, açıldı ekran gitti geldi bi garip sonra taktım soketi ve bir daha hiç açılmadı. servise göndereceğim :D
13.2.2019

bilgisayarı hala servise göndermedim :D 5 ay oldu
13.7.2019

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı