HP PAVILION 15-CB008NT 2GR77EA yüksek fan sesi sorunu

07fevzi07

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci boşta 40 derece yükte 68 dereceleri görmesi çok iyi. İyi çalışan bir soğutma sistemine sahipsiniz. Sesi normal fan sesindedir. O makineyi o derecelerde tutmak kolay değil.

Pavilion'un Gaming serisi çift fanlıdır, yükte o ses normal. Tek fan olsaydı daha az ses olurdu ama bilgisayar çok daha fazla ısınırdı. Hangisini tercih ederdiniz, yüksek ısıyı mı yüksek fan sesini mi? Kulaklık takınca duyulmuyor o ses zaten.

Aynı konuda iki ayrı başlık açmana gerek yok. Daha dün başka başlık altında cevapladım bu soruyu.

HP PAVILION 15-CB008NT 2GR77EA i7-7700HQ/16GB/1TB/GTX1050 4GB GDDR5 NOTEBOOK | Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji

Bu ürünü aldım boşta 40 dereceleri görüyor. Fakat CS:GO oynarken 67-68 dereceleri görüyor ve çok ses çıkıyor fanlardan. Bunu nasıl halledebilirim? En yüksek ayarlarda 180 FPS alıyorum ama ses çok fazla çıkıyor.

aynı cihaz bendede var benimki cs go da sürekli 85 derece
sağ taraf elimi yakıyor sizdede varmı bu sorun

Bazı oyunlarda ekran kartı veya işlemci 85 dereceleri görebilir ama CS GO bunlardan biri değil. Bilgisayarı alalı ne kadar oldu?

Bakım yapmaya gerek olmayacak kadar kısa süre olmuş. Arkadaş 68 derecelerdeyken, 85 derece ona göre epeyce yüksek bir değer. Yayınlanmış yeni bir BİOS sürümü varsa güncellemeyi bir dene istersen. Bu arada daha zorlayıcı oyunlarda bu değerler nasıl?

Bakım yapmaya gerek olmayacak kadar kısa süre olmuş. Arkadaş 68 derecelerdeyken, 85 derece ona göre epeyce yüksek bir değer. Yayınlanmış yeni bir BİOS sürümü varsa güncellemeyi bir dene istersen. Bu arada daha zorlayıcı oyunlarda bu değerler nasıl?
Coretemp den ölcüyodum msi afterburneri indirdim cortemp anlık göstermiyormuş galiba simdi en fazla 75 derece falan 70 derece stabil ama sağ terafta sıcaklık hissediliyor

Kasa ince yapılı olduğu için klavyede ısı hissediliyor olabilir. Kasanın malzemesine, işlemci ve ekran kartının yerine göre değişse de dizüstü bilgisayarlarda böyle şeyler olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı