HP-Pavilion-15-CB008NT Gereksiz fan sesi

07fevzi07

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle bugün bu sorun başladı. Fanda sanki bi taş varmış gibi çalışıyor ve bilgisayarı başlattığımda deli gibi dönüyor fan. Sağa sola çevirincede ses artıyor. HP-Pavilion-15-CB008NT.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok fazla ısınma sorunum yoktu bilgisayarda en fazla 70 dereceleri görüyordum başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme:
Aynı bilgisayarı kullanıyoruz, benim de sıkıntım nasıl oldu bilmiyorum bilgisayar takılıp duruyor. Drop yiyormuş gibi oluyor sizde de böyle bir sorun var mı? Fan sesi dışında?

Aynı bilgisayarı kullanıyoruz, benim de sıkıntım nasıl oldu bilmiyorum bilgisayar takılıp duruyor. Drop yiyormuş gibi oluyor sizde de böyle bir sorun var mı? Fan sesi dışında?
bende takılma ve drop olmuyo sadece bu fan sesi sorunum var

peki bu bilgisayarın altını açıp fanı temizlesem garantiden çıkarmı

Bilgisayarın arkasında fan yeri var zaten, ben temizliğini yaptım açmanıza gerek yok arka tarafındaki delikli kısma süpürgeyi çok yaklaştırmadan yavaş yavaş süpürebilirsiniz.

Servise vermenizde yarar var içerideki toz kalıntılaşmış olabilir. İstanbul'da değilseniz en fazla 3 iş gününde cihaz elinizde olur. Ücretsiz fan değişimi ve donanım kontrolleri yapılır. Vermek istemezseniz buraya bakın. HP Dizüstü Bilgisayarlar - HP CoolSense Teknolojisi | HP® Müşteri Desteği

Bilgisayarın arkasında fan yeri var zaten, ben temizliğini yaptım açmanıza gerek yok arka tarafındaki delikli kısma süpürgeyi çok yaklaştırmadan yavaş yavaş süpürebilirsiniz.
Bu yöntem uygulanabilir ancak fan devir hızından daha fazla dönerse miller zarar görür ve ses artar buna bağlı fan ömrü kısalır. Bu işlemi yaparken fanın hareketsiz bir şekilde durması gerekmektedir.

Alt kasayı zarar vermeden açabilirsiniz. Ancak soğutucu bakır plakasının üzerinde HP garanti etiketi var. En ufak bir işlemde cihaz garanti dışı kalabilir. Servise verin.

Servise vermenizde yarar var içerideki toz kalıntılaşmış olabilir. İstanbul'da değilseniz en fazla 3 iş gününde cihaz elinizde olur. Ücretsiz fan değişimi ve donanım kontrolleri yapılır. Vermek istemezseniz buraya bakın. HP Dizüstü Bilgisayarlar - HP CoolSense Teknolojisi | HP® Müşteri Desteği

Bu yöntem uygulanabilir ancak fan devir hızından daha fazla dönerse miller zarar görür ve ses artar buna bağlı fan ömrü kısalır. Bu işlemi yaparken fanın hareketsiz bir şekilde durması gerekmektedir.

Alt kasayı zarar vermeden açabilirsiniz. Ancak soğutucu bakır plakasının üzerinde HP garanti etiketi var. En ufak bir işlemde cihaz garanti dışı kalabilir. Servise verin.
servise götürücem ama granti belgesini bulamıyorum bir sorun teşkil eder mi bu arada yanıtladığınız için teşekkürler

servise götürücem ama granti belgesini bulamıyorum bir sorun teşkil eder mi bu arada yanıtladığınız için teşekkürler
HP ürünün seri numarasından sorgulama yapıp garantisini öğrenebilir. Bazen ürün alım tarihi ile laptop garanti başlangıç tarihi uymuyor. Sizde bu tip bir durum olmaması için buradan ürün seri numaranızı yazıp garantinizi kontrol edin. HP Dizüstü Bilgisayarlar, Yazıcılar ve Diğer Ürünler için HP Ürün Garantisi Denetimi | HP® Müşteri Desteği Servise verirken laptop ve batarya ile teslim etmeniz yeterli.

Biosuna girip always fan özelliğini kapattığınızda fanlar gerekmedikçe çalışmayacaklar ama boştayken intel çıkartmasının olduğu taraflar hafif ısınıcaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı