HP Pavilion 15-DK0006NT İnceleme

Teknik Özellikleri:
  • GPU: GTX 1650
  • CPU: i5-9300h
  • RAM: 2x8 2666MHz
  • SSD:512GB
  • Ekran: 15,6" 1080p 60Hz

20190724_195622-2016x1512.jpg
20190724_195651-1512x2016.jpg

Öncelikle kasa ve tasarımdan bahsedeyim. Tasarımını çok beğensem de sert plastik maddeden yapılmış. Çok da dayanıklı olduğunu söyleyemem. Açılma hızını 11sn ölçtüm.
Crystal Disk Mark sonucu:
20190724_195820-2016x1512.jpg

Çift hoparlörü var. Hoparlöründen memnun kaldığımı belirteyim. Bang&Olufsen hoparlörde iyi iş çıkarmış. Ses kalitesi gayet iyi. Bu da ses şiddeti:

Screenshot_20190724-212825_Sound Meter.jpg

Sıcaklıklar konusuna gelirsek, boşta 47- 48C° olduğunu belirteyim.

PUBG Lite 1080p Ultra oyun içi sıcaklıklar ve FPS de böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PUBG Lite'da denendi. Undervolt, Overclock gibi bir işlem söz konusu değil. Ek bir soğutucu da yok. Yorumlamam gerekirse HP ısınıyor sözü tarihe karışacak sanırım. 2019 modellerinde ısınma sorununu çözdü diyebilirim. İnternet imkanlarım kısıtlı olduğu için bu oyunu yükledim. İstek gelirse 3 4 gün sonra her türlü oyunu da çekebilirim.
Not: Yorumlardaki ekran görüntüsünü paylaştığımda FPS kısıtlaması vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik Özellikleri:
  • GPU: GTX 1650
  • CPU: i5-9300h
  • RAM: 2x8 2666MHz
  • SSD:512GB
  • Ekran: 15,6" 1080p 60Hz

Eki Görüntüle 419926Eki Görüntüle 419927

Öncelikle kasa ve tasarımdan bahsedeyim. Tasarımını çok beğensem de sert plastik maddeden yapılmış. Çok da dayanıklı olduğunu söyleyemem. Açılma hızını 11sn ölçtüm.
Crystal Disk Mark sonucu:
Eki Görüntüle 419925

Çift hoparlörü var. Hoparlöründen memnun kaldığımı belirteyim. Bang&Olufsen hoparlörde iyi iş çıkarmış. Ses kalitesi gayet iyi. Bu da ses şiddeti:

Eki Görüntüle 419929

Sıcaklıklar konusuna gelirsek, boşta 47- 48C° olduğunu belirteyim.

PUBG Lite 1080p Ultra oyun içi sıcaklıklar ve FPS de böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PUBG Lite'da denendi. Undervolt, Overclock gibi bir işlem söz konusu değil. Ek bir soğutucu da yok. Yorumlamam gerekirse HP ısınıyor sözü tarihe karışacak sanırım. 2019 modellerinde ısınma sorununu çözdü diyebilirim. İnternet imkanlarım kısıtlı olduğu için bu oyunu yükledim. İstek gelirse 3 4 gün sonra her türlü oyunu da çekebilirim.
Not: Yorumlardaki ekran görüntüsünü paylaştığımda FPS kısıtlaması vardı.

Merhaba ,
Bu laptop linkteki laptopla aynı mı acaba?
Çok Benziyor fotogtaflardan ama bellek kapasitrsi sizde farklı yazıyor.

Merhaba ,
Bu laptop linkteki laptopla aynı mı acaba?
Çok benziyor fotograflardan ama bellek kapasitesi sizde farklı yazıyor.

Cihaz ayni cihaz. Firmalar bir tane model cikarip ic yapisini degistirerek satarlar. Anakartlar ayni. Kasalar ayni. Sadece anakartin ustune takilan parcalar farkli oluyor.
Sizin durumunuzda sadece 1 tane 8GB RAM ve depolama varki var. Diger tum bilesenler ayni. Kendiniz ilerde 8GB RAM daha alip takarsaniz oyunlardan %99.9 ayni deneyimi alirsiniz.

Merhaba,
HP Pavilion gaming 15-DK0006NT bilgisayar aldık. Batarya performansı bana biraz zayıf gibi geldi. Sizce genel batarya performansı nasıl acaba bilgi verebilir misiniz?

Bende bu cihazı almayı düşünüyorum. Özellikleri çok hoşuma gitti ancak ısınma sorunu kafamı kurcalıyor. Siz kullanıyorsunuz sanırım. Isınma İle ilgili problem yaşadınız mı? Uzun kullanımda veya ağır oyunlarda?
Evet ısınıyor fakat oyun sırasında size rahatsızlık vermez. Rdr2 de bile saatlerce oynadıktan sonra hala en ufak bir kasma yoktu.

Hocam, bir şey soracaktım. Bu bilgisayarda tuşların yerinden çıkabiliyor mu acaba?
Evet.

Merhaba,
HP Pavilion gaming 15-DK0006NT bilgisayar aldık. Batarya performansı bana biraz zayıf gibi geldi. Sizce genel batarya performansı nasıl acaba bilgi verebilir misiniz?
Vallahi hocam yaklaşık 1.5-2 yıldır kullanıyorum ve bu süre zarfında devamlı şarjda kullanmama rağmen hala daha şarjı olduğu sürece şarja takmadan kullanabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı