HP Pavilion 15-DK0006NT İnceleme

Teknik Özellikleri:
  • GPU: GTX 1650
  • CPU: i5-9300h
  • RAM: 2x8 2666MHz
  • SSD:512GB
  • Ekran: 15,6" 1080p 60Hz

20190724_195622-2016x1512.jpg
20190724_195651-1512x2016.jpg

Öncelikle kasa ve tasarımdan bahsedeyim. Tasarımını çok beğensem de sert plastik maddeden yapılmış. Çok da dayanıklı olduğunu söyleyemem. Açılma hızını 11sn ölçtüm.
Crystal Disk Mark sonucu:
20190724_195820-2016x1512.jpg

Çift hoparlörü var. Hoparlöründen memnun kaldığımı belirteyim. Bang&Olufsen hoparlörde iyi iş çıkarmış. Ses kalitesi gayet iyi. Bu da ses şiddeti:

Screenshot_20190724-212825_Sound Meter.jpg

Sıcaklıklar konusuna gelirsek, boşta 47- 48C° olduğunu belirteyim.

PUBG Lite 1080p Ultra oyun içi sıcaklıklar ve FPS de böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PUBG Lite'da denendi. Undervolt, Overclock gibi bir işlem söz konusu değil. Ek bir soğutucu da yok. Yorumlamam gerekirse HP ısınıyor sözü tarihe karışacak sanırım. 2019 modellerinde ısınma sorununu çözdü diyebilirim. İnternet imkanlarım kısıtlı olduğu için bu oyunu yükledim. İstek gelirse 3 4 gün sonra her türlü oyunu da çekebilirim.
Not: Yorumlardaki ekran görüntüsünü paylaştığımda FPS kısıtlaması vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şu ana kadar bir sorunum olmadı sadece f6 tuşunda ki ışık bozuldu sandım bir ara çalışmadı onu da driverları silip yükleyince halletim :D
Benim bir sorum var sadece twitterda bir kişi pavillion laptoplara teknik servis desteği olmadığını söyledi böyle bir durum var mı ? Bana çok saçma geliyor garanti belgesi var sonuçta.
Öyle şey olur mu ya? Şuana kadar duyduğum en saçma şey. Çünkü HP'nin en çok ürettiği model Pavilion.

Merhaba dostum,

Yakın zamanda güncel oyunların testlerini yapmayı planlıyor musun?
Birde cihazın menteşeleri sizce nasıl izlediğim test videolarında pek güvenilir durmuyordu.

Son düzenleme:
Ben de aynı serinin şu modelini almayı düşünüyorum biraz batarya performansı hakkında bilgi verebilir misiniz? Bir de ürünün ekran kartı mobile için üretilen modellerden mi rica etsem ekran kartının ve işlemcisinin olduğu bilgilerinin screen shotunu atabilir misiniz?

Bende tercihimi bundan yana kullandım.Bütün durumları not ederim buraya.Umarım beklentimi karşılar.
Deneyimleriniz nasıl bugüne kadarki, tavsiye eder misiniz ?

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayar mühendisliği okuyorum. Unreal Engine, Unity 3D, yazılım programları, Blender, PUBG,CS:GO ve Crysis gibi programlarda ısınma, performans düşüklüğü gibi şeyler yaşar mıyım? 5 yıl kullanacağım. 5 yıl sonraki oyunları kaldırıp kaldırmamasi önemli değil benim için.

Merhaba, bilgisayar mühendisliği okuyorum. Unreal Engine, Unity 3D, yazılım programları, Blender, PUBG,CS:GO ve Crysis gibi programlarda ısınma, performans düşüklüğü gibi şeyler yaşar mıyım? 5 yıl kullanacağım. 5 yıl sonraki oyunları kaldırıp kaldırmamasi önemli değil benim için.
Yaşamazsın. Yeterli olur sana bu bilgisayar bende elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum. Bende aldım aynı bilgisayarı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı