HP Pavilion 15-DK0011NT garanti süresinde sorun mu var?

Efeonuraydın

Centipat
Selamlar herkese. Geçtiğimiz hafta, Online dersler ve mühendislik uygulamalarımı rahatlıkla yürütmek amacıyla Vatan Bilgisayar'dan HP Pavilion 15-DK0011NT model oyun bilgisayarı satın aldım ancak aradan geçen 4 günde bazı sorunlar yaşadım. Öncelikle ürünün garantisini resmi HP sitesinden sorgulattığım zaman, garantinin 16 Mart 2020 tarihinde başladığını ve 16 Nisan 2022'de sonlanacağını gördüm ve oldukça şaşırdım. Vatan Bilgisayar'ı aradığımda bunun nedeninin ürünün o tarihte üretilmesi olduğu cevabını aldım ancak bu cevaba çok da tatmin olmadım.

İkinci olarak ise şarj sorunu yaşıyorum. Evet bu bir oyun bilgisayarı şarjının hızlı bitmesi doğal diyenler de olabilir ancak Online derslerde 2.5-3 saatte şarj Full iken 30-35 seviyelerine kadar iniyor. Basit bir Google araştırması yaparken bile 5 dakikada 95'den 90'a iniyor şarj. Ve son olarak bugün karşılaştığım "cihazınız güncel olmadığı için risk altında, yeniden başlatılması gerekiyor" uyarısı var. Bugün bu uyarı 2 kere geldi ve ikisinde de yeniden başlattım ancak şimdi bu yazıyı yazarken aynı mesajı 3. kez aldım. Tüm bunlar normal midir yoksa ben mi abartıyorum? Önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı