Çözüldü HP Pavilion 15-EC0006NT laptop hoparlöründen cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
HP Pavilion 15-EC0006NT laptoptumda seste cızırtı sorunu var. Her zaman olmuyor, genellikle oyuna girdiğimde direkt başlıyor. Garantisi yok. 3 yıldır kullanıyorum. Bir de cızırtı olduğu sırada ses ayarlarından mono ses ayarını aç kapat yaparak ya da sadece değiştirerek çözebiliyorum. Umarım yazılımsal bir sorundur. Şimdiden teşekkürler, eksik bilgi varsa isteyin. Sistem: Ryzen 5 3550H, 8 GB RAM, GTX 1650 4 GB, 256 GB SSD.

Çözüm
HP forumununda gezerken bir konu buldum ve birisi Reddit linki paylaşmıştı. Denedim ve şimdilik düzelmiş gibi görünüyor.

Çözüme ise aygıt yöneticisinde sistem aygıtları kısmında "Amd Audio Coprocessor" cihazını kaldırmak ve sürücü yazılımını silmek ve sonrasında cihazı yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

Eğer sizde denerseniz sorunun çözülüp çözülmediği paylaşırsınız.

Reddit Post Linki
HP desteğine yazın, size uygun ses sürücüsünü gönderirler. Forumda 1 kişide daha vardı bu sorun ve ses sürücüsünü güncelleyer çözmüştü. Hangi sürücüydü hatırlamıyorum.

Bende aynı modelin GTX1050 olanını kullanıyorum.
Windows update ve HP'nin sitesi 6.0.8899.1 sürümünü yüklüyor ve bu sürümde cızırtı sorunu oluyor. Ben kendi imkanlarımla daha güncel sürümü yükledim ve cızırtı sorunu kalmadı ama bu seferde ses ilk birkaç saniye gelmiyor sonradan gelmeye başlıyor ve buna ek olarak CS:GO da mikrofonu kullanamıyorum. Mikrofon CS:GO dışında heryerde çalışıyor.
Eğer HP ye ulaştıysanız size hangi driver sürümünü yüklemenizi tavsiye etttiler söylerseniz sevinirim.
@Fallegan

Son düzenleme:
Bende aynı modelin GTX1050 olanını kullanıyorum.
Windows update ve HP'nin sitesi 6.0.8899.1 sürümünü yüklüyor ve bu sürümde cızırtı sorunu oluyor. Ben kendi imkanlarımla daha güncel sürümü yükledim ve cızırtı sorunu kalmadı ama bu seferde ses ilk birkaç saniye gelmiyor sonradan gelmeye başlıyor ve buna ek olarak CS:GO da mikrofonu kullanamıyorum. Mikrofon CS:GO dışında heryerde çalışıyor.
Eğer HP ye ulaştıysanız size hangi driver sürümünü yüklemenizi tavsiye etttiler söylerseniz sevinirim.
@Fallegan
Valla bir tık düzelmiş gibiydi fakat öyle değilmiş. Yarın Whatsapp üzerinden iletişime geçeceğim, bir çözüm bulunursa buraya yazarım. Ben de 6.0.8899.1 sürümünü kullanıyorum ve sorunlu.

HP forumununda gezerken bir konu buldum ve birisi Reddit linki paylaşmıştı. Denedim ve şimdilik düzelmiş gibi görünüyor.

Çözüme ise aygıt yöneticisinde sistem aygıtları kısmında "Amd Audio Coprocessor" cihazını kaldırmak ve sürücü yazılımını silmek ve sonrasında cihazı yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

Reddit Post Linki

Çözüm

Çözüme ise aygıt yöneticisinde sistem aygıtları kısmında "AMD Audio Coprocessor" cihazını kaldırmak ve sürücü yazılımını silmek ve sonrasında cihazı yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

Reddit Post Linki

Klasik AMD sürücüleri...

Reddit Post Linki
Valla hocam bir saattir falan kullanıyorum sıkıntı olmadı. İnanılmaz, kaç aydır çekiyordum şunu yine Redditte bulmuşlar. Teşekkür ederim çözüm için :)

Geri
Yukarı