HP Pavilion 15-EC0008NT nasıldır?

Underwood

Centipat
Merhabalar,

Öncelikle edinmek istediğim bilgisayardaki amacım, DAW (Digital Audio Workstation)lar üzerinde stabilizasyonunda sıkıntı yaşamadan çalışmak. Sistem önerilenleri genel olarak 8 GB RAM önermekte fakat ileriye dönük söz konusu olacak sistem güncellemelerini de göz önünde bulundurarak 16 GB RAM tercih etmekteyim. SSD noktasında 256 GB SSD işletim sistemi ve DAW kurmak için benim için fazlasıyla yeterli. 1 TB HDD ise savelerimi almam ve -nadiren de olsa- oyun oynamam için yeterli. Ekran kartı noktasına hiç girmiyorum bile, çünkü ortalama bir ekran kartı yapmak istediğim iş için gayet yeterli. Temelde almak istediğim laptop bana bir müzikal eseri ortaya koyuşumun son aşamasında nispeten 'sorunsuz bir render'a bırakma' süreci yaşatmasını istiyorum. Buraya bıraktığım laptopın değerlendirmesini bu etkenleri göz önünde bulundurarak yaparsanız sevinirim. Yeterli bulmadığınız noktalarına da eleştiri getirirseniz çok mutlu olurum. Son olarak da bu gereksinimleri karşılayacak alternatif bir laptop önerisine de açığım -fiyatı çok fazla yüksek olmamak kaydıyla-.

Önemli not: Sürekli olarak bulunduğum mekanda sabit kalma durumum pek mümkün olmuyor. O sebeple laptop tercih etmek durumundayım. Bu yüzden masaüstü sistem toplamak istemiyorum.

Teşekkürler, sağlıklı günler.

Ben 12NT modelini kullanıyorum. Seride genel olarak sevdiğim özellik, fan hava girişindeki ızgara 3 aydır içerisi tozlanmamış. İçerisinde 1 adet boş SATA yuvası var. Çok parmak izi tutuyor. (1nt ve 8NT modellerinede de aynı). Batarya kısmında 3saat maksimum performansda oyun oynadım. FPS'lerde değişim olmadı. Oyun sonunda %20 şarj vardı. 6saat canlı derste dayandır %12 şarj kalmıştı. Sıcaklık olarak boşta 38-45 arası (26 drece ortamda 30 dereceyi gördüm) yükte 85 gördüm en fazla. Bunları bu şekilde yazıyorum çünkü Gaming 15 ec serisindeki iç ve dış tasarımlar aynı. Sizin attığınız linkteki ile aynı SSD'yi kullanıyorum 7 saniyede hazır hale geliyor. Bendeki RAM'lar 2933MHz sizdeki 2400 yazıyor.

R5 3550H i5 8265U'dan %20 kadar daha güçsüz. i5 10300H çıkmış iken 8. nesil ve düşük performans + uzun pil ömrü sunan i5 8265U'dan bile güçsüz bir işlemciye ben o parayı vermezdim.

Aynı modele sahibim, 2K RDR2 oynuyorum, FL Studio ve Ableton ile prodüksiyon da yaptım, tavsiye ederim.
Merhaba, FL veya Ableton üzerinden eser tamamlayıp render'a bıraktınız mı, bıraktıysanız ne kadar sürede nasıl bir performans sergiledi. Son olarak da ses kartı, MIDI klavye gibi enstrüman bağladınız mı? Bağladıysanız nasıl bir performans verdi?

Merhaba, FL veya Ableton üzerinden eser tamamlayıp render'a bıraktınız mı, bıraktıysanız ne kadar sürede nasıl bir performans sergiledi. Son olarak da ses kartı, MIDI klavye gibi enstrüman bağladınız mı? Bağladıysanız nasıl bir performans verdi?
Hayır herhangi bir enstrüman bağlamadım, evet direkt program üzerinden istediğim sonucu aldığıma emin olduğumda renderladım. Yorum yapmamam daha iyi olur çünkü acemiyim prodüksiyonda. Bir de bilgisayarın donanımı güzel fakat ben yarı fiyatından biraz pahalıya almıştım, son tercihiniz bu olmasın bence alternatifler de araştırın.

Geri
Yukarı