HP Pavilion 15-EC0019NT Nasıldır?

Hocam peki rx560X 'li ekran kartlı sistem mı

yoksa bu Asus mu?
DX12 olmalı ve güncel oyunları oynatmalı. Ya aslında derdi şu: Tabikide en üst düzey sistemi alamaz. Ama almışken o paraya en iyi ekran kartı,işlemci,ssd,ram vs en iyi ve aralarında en güçlü olanı olsun diyor.

1050Ti o zaten dandik, eskidi. RX560X masaüstü performansı ise gayet iyi. GTX 1650 için fikrim yok. Ancak yorumlarda sanki 1650'nin daha iyi olduğunu okudum.

GTX 1050 ve 1050 Ti almayın. RX560X ise 1650'den geride.
GTX 1650 daha iyi.

GTX 1050 ve 1050 Ti almayın. RX560X ise 1650'den geride.
GTX 1650 daha iyi.

Merhaba yazdıklarınızdan sizin laptop konusunda bilginiz olduğunuzu düşündüğüm için bir soru soruyorum sormak istedim.
Acer Nitro nh. Q59ey. 009 i5 9300H 8 GB 1TB + 128 GB SSD 4 GB GTX1650 7.899, 00 TL yerine 6.499, 00 TL.
.
Şu bilgisayar sizce nasıl 1660 Ti'lara baktım fakat hepsi bütçemi aşıyordu bir de kısa bir süre önce fiyatlar çok ucuzmuş şu an zamn gelmiş beklemeli miyim yoksa daha da artmadan alınır mı?

Merhaba yazdıklarınızdan sizin laptop konusunda bilginiz olduğunuzu düşündüğüm için bir soru soruyorum sormak istedim.
Acer Nitro nh. Q59ey. 009 i5 9300H 8 GB 1TB + 128 GB SSD 4 GB GTX1650 7.899, 00 TL yerine 6.499, 00 TL.
.
Şu bilgisayar sizce nasıl 1660 Ti'lara baktım fakat hepsi bütçemi aşıyordu bir de kısa bir süre önce fiyatlar çok ucuzmuş şu an zamn gelmiş beklemeli miyim yoksa daha da artmadan alınır mı?
Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ekonomist değilim ama pandemi varken doların düşeceğini düşünmüyorum. İstisna olabilir, firmalar kendileri zam yapabilir ona bir şey diyemem. Gelelim sorunuza. Genel kaba bir tasnif ile Masaüstü diyince 1080P High-Ultra arası grafiklerde aklımıza uzun bir süre -bir iki yıldır- RX 570 geliyor. GTX 1650 güzel bir karttır. RX 570'den -kabaca- 10,15 yer yer 20 FPS geride olabiliyor. Bu şu demek değil, GTX 1650 oyun açmaz demiyorum gayet de tatmin edici olacaktır inanın. Fakat laptoplar bir kez alınır. Uzun süre kullanılır ve masa üstü bilgisayarlardan pahalıdır. Teknoloji hızlı yükseliyor. Bence, buranın altını çiziyorum bence, 2 maksimum 3 sene sonra GTX 1650 rağbet göremez. Bakın kart kötü demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın. Bütçeniz yetmiyor olabilir eğer öyleyse düşünmeden alın. Şuna +100 TL buna +200 TL derken olur 15 bin.. Ama meret bir kez alınıyor, ondan yukarıda da yazdım almışken 1650 Super ve üstü bir sistem tercih edin diye. Laptop markası olarak ise öneri yapamam.

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ekonomist değilim ama pandemi varken doların düşeceğini düşünmüyorum. İstisna olabilir, firmalar kendileri zam yapabilir ona bir şey diyemem. Gelelim sorunuza. Genel kaba bir tasnif ile masaüstü deyince 1080P High-Ultra arası grafiklerde aklımıza uzun bir süre -bir iki yıldır- RX 570 geliyor. GTX 1650 güzel bir karttır. RX 570'den -kabaca- 10, 15 yer yer 20 FPS geride olabiliyor. Bu şu demek değil, GTX 1650 oyun açmaz demiyorum gayet de tatmin edici olacaktır inanın. Fakat laptoplar bir kez alınır. Uzun süre kullanılır ve masaüstü bilgisayarlardan pahalıdır. Teknoloji hızlı yükseliyor. Bence, buranın altını çiziyorum bence, 2 maksimum 3 sene sonra GTX 1650 rağbet göremez. Bakın kart kötü demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın. Bütçeniz yetmiyor olabilir eğer öyleyse düşünmeden alın. Şuna +100 TL buna +200 TL derken olur 15 bin. Ama meret bir kez alınıyor, ondan yukarıda da yazdım almışken 1650 Super ve üstü bir sistem tercih edin diye. Laptop markası olarak ise öneri yapamam.

Yok kesinlikle yanlış anlamadım sizi. Araştırdıktan sonra çoğu insanın sizinle aynıfikirde olduğunu gördüm çünkü dediğiniz gibi 1 defa alınıyor. Bahsettiğiniz RX570'i maalesef notebook laptop için olanını bulamadım sadece masaüstü bilgisayarlar için mevcut sanırım şu anda.

Yok kesinlikle yanlış anlamadım sizi. Araştırdıktan sonra çoğu insanın sizinle aynıfikirde olduğunu gördüm çünkü dediğiniz gibi 1 defa alınıyor. Bahsettiğiniz RX570'i maalesef notebook laptop için olanını bulamadım sadece masaüstü bilgisayarlar için mevcut sanırım şu anda.
RX 570 masaüstü ekran kartıdır zaten. Ben sadece örnek olarak onu verdim. :)

Eğer yurt dışından alma gibi bir imkanınız olur ise, bu ürünü düşünebilirsiniz. GTX 1650 ile GTX 1660 Ti arasında epey bir fark var. 650 dolarlık bir üründe yaklaşık 140 dolar vergi kesintisi oluyor. Fakat ürün gümrüğü geçtikten sonra, bir miktar vergi iadesi söz konusu.

Eğer yurt dışından alma gibi bir imkanınız olur ise, bu ürünü düşünebilirsiniz. GTX 1650 ile GTX 1660 Ti arasında epey bir fark var. 650 dolarlık bir üründe yaklaşık 140 dolar vergi kesintisi oluyor. Fakat ürün gümrüğü geçtikten sonra, bir miktar vergi iadesi söz konusu.

Bu linkini paylaştığınız ürünü Amazon uygulaması üzerinden alırsam yine vergi ödemem gerekir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı