HP Pavilion 15-EC2016NT alınır mı?

Selamlar tekrardan. Cumartesi günü sipariş ettiğim bilgisayarım elime ulaştı. Herhangi bir sorunu, sıkıntısı yok. Sorulara gelirsek, üründe 2x8 toplam 16GB ram var. Yani boşta ram slotu yok. 512GB SSD var, okuma ve yazma hızı 2500'ün üzerinde. Geldiğinde pili %50'idi. yaklaşık 1 saat 40 dakika kullandım ve %20'ye düştü yani ortalama 5 saatten fazla dayanır %100'den 0'a inmesi. Ekranı gayet iyi 144hz ve renkleri güzel. 1 saat CS:GO oynayabildim şuana kadar herhangi bir ısınma sorunu göremedim. Yarın Metro Exodus ve Forza'da test edeceğim. Ürünü 8549 TL'ye aldım. Bana göre tek sorun 2 adet USB portunun olması ama USB çoklayıcı ile bu sorun ortadan kalkıyor.
Sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Ürün linki:
Hocam nasıl memnun musunuz bu modelden? Isınma sorunu var mı?

Hocam nasıl memnun musunuz bu modelden? Isınma sorunu var mı?
Memnunum. Metro Exodus, Forza Horizon 4, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda test ettim. Metro'yu RTX açık full ayarlarda oynadım. Cyberpunk RTX'de sıkıntı var, fps yüzünden oynatmadı pek ama RTX kapalı gayet iyiydi. Isınma problemiyle pek karşılaşmadım değerler gayet normaldi. Ama klavyenin sağ tarafında elle hissedilir biraz ısınma oluyor. O da gayet normal ekran kartı orada olduğu için.

Memnunum. Metro Exodus, Forza Horizon 4, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda test ettim. Metro'yu RTX açık full ayarlarda oynadım. Cyberpunk RTX'de sıkıntı var, fps yüzünden oynatmadı pek ama RTX kapalı gayet iyiydi. Isınma problemiyle pek karşılaşmadım değerler gayet normaldi. Ama klavyenin sağ tarafında elle hissedilir biraz ısınma oluyor. O da gayet normal ekran kartı orada olduğu için.
SSD'nin markası okuma/yazma hızları nasıl? Ekstradan SSD takabiliyor muyuz? IPS monitör sanırım, renkler canlı mı? Bir de monitörün tutturma yeri biraz kötü gibi geldi. Sağlam mı sizce? Cevaplarsanız sevinirim.

SSD'nin markası okuma/yazma hızları nasıl? Ekstradan SSD takabiliyor muyuz? IPS monitör sanırım, renkler canlı mı? Bir de monitörün tutturma yeri biraz kötü gibi geldi. Sağlam mı sizce? Cevaplarsanız sevinirim.
SSD markası "Western Digital PC SN730 NVMe SSD". Ekstra yuva var mı bilmiyorum ama ben harici disk kullanıyorum. Monitörün renkleri gayet canlı. Tutturma yerleri de sağlam. SSD okuma ve yazma hızı şu şekilde:
Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı