HP Pavilion 15-EC2033NT alınır mı?

Bütçe
7000₺ - 8000₺

SAYHIM

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir laptop bakıyorum. Bütçem ₺7000 civarı, Max ₺8000. HP Pavilion 15-EC2033NT (HP Pavılıon 15-ec2033nt Amd Ryzen 7 5800h 8gb 512gb Ssd Nvıdıa Geforce Gtx 1650 4gb 15.6 " Fhd Freed Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL) almayı düşünüyorum.

Ryzen 7 5800H ve GTX 1650 var. Alma amacım oyun değil, bu sebeple ekranın kaç Hz olduğu önemli değil, ekran kartı da fazlasıyla yeterli. Eski vb. olması da problem değil. Mühendislik için bakıyorum daha çok. Kafama takılan tek soru ısınma sorunu gibi kronik sorunları var mı? İlle de, daha düşük bir sistem olmasına rağmen, ASUS veya MSI mi almak lazım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, önceliğiniz işlemci gücünden ziyade, ekran kartıysa bu daha mantıklı.
Dediğiniz de mantıklı fakat, işlem gücü daha öncelikli benim için. Dediğim gibi tek problem ısınma problemi. Isınma problemi oluyor diyorlar o beni korkutuyor yoksa gözüm kapalı alırım tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.

Dediğiniz de mantıklı fakat, işlem gücü daha öncelikli benim için. Dediğim gibi tek problem ısınma problemi. Isınma problemi oluyor diyorlar o beni korkutuyor yoksa gözüm kapalı alırım tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.
Aynı kasayı kullanan ryzen 5 3550h işlemcili, gtx 1650 ekran kartlı hp pavilion laptobum vardı. İki seneye yakın kullandım. İlk aldığımda işlemci sıcaklığı 85-90 dereceyi geçmiyordu. Ekran kartı sıcaklığı bu süreç içerisinde 70-76 dereceyi geçmedi. Klavyenin orta-sağ tarafı oyun oynarken aşırı derecede ısınıyordu. W-A-S-D tuşlarının sol tarafta olmasından ötürü, bu durum beni rahatsız etmiyordu. Cihazı satmaya yakın işlemci sıcaklığı 90-100 derece civarlarında seyrediyordu. Bu durumu yaz ayı sebebiyle havanın çok sıcak olması ve cihazın termal macununun yenilenmesi gerektiğine bağlıyorum. Kullandığım cihazda fan ayar kontrolcüsü yoktu. Aynı kasa olduğundan dolayı yeni serilerinde de olacağını sanmıyorum. En kötü ihtimal altına bir soğutucu alarak kullanırsınız. Bir diğer husus, laptopların hemen hepsinde ısınma durumu söz konusu; eğer ki, cihaz 90 derecenin üzerinde sürekli kalmıyorsa, bu durumun sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Belirttiğiniz bütçede, şu dönemde sadece hp pavilion serisi cihazların uygun fiyatlı olduğu görülüyor. F/p olarak işinizi göreceği kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Aynı kasayı kullanan ryzen 5 3550h işlemcili, gtx 1650 ekran kartlı hp pavilion laptobum vardı. İki seneye yakın kullandım. İlk aldığımda işlemci sıcaklığı 85-90 dereceyi geçmiyordu. Ekran kartı sıcaklığı bu süreç içerisinde 70-76 dereceyi geçmedi. Klavyenin orta-sağ tarafı oyun oynarken aşırı derecede ısınıyordu. W-A-S-D tuşlarının sol tarafta olmasından ötürü, bu durum beni rahatsız etmiyordu. Cihazı satmaya yakın işlemci sıcaklığı 90-100 derece civarlarında seyrediyordu. Bu durumu yaz ayı sebebiyle havanın çok sıcak olması ve cihazın termal macununun yenilenmesi gerektiğine bağlıyorum. Kullandığım cihazda fan ayar kontrolcüsü yoktu. Aynı kasa olduğundan dolayı yeni serilerinde de olacağını sanmıyorum. En kötü ihtimal altına bir soğutucu alarak kullanırsınız. Bir diğer husus, laptopların hemen hepsinde ısınma durumu söz konusu; eğer ki, cihaz 90 derecenin üzerinde sürekli kalmıyorsa, bu durumun sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Belirttiğiniz bütçede, şu dönemde sadece hp pavilion serisi cihazların uygun fiyatlı olduğu görülüyor. F/p olarak işinizi göreceği kanaatindeyim.
İki yıl içerisinde bu kadar artış olması üzücü, aldığım laptobu uzun yıllar kullanmak isterim açıkçası. Peki MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR ( MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Ryzen 5 4600H, 8GB RAM, 512GB SSD, RX5300M 4GB, DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar ) için ne dersiniz ? Yine çok ısınır mı sizce. Donanımı biraz daha düşük ama işimi görür. Bir de HP'nin teknik servisi veya yedek parça ile ilgili de çok iyi şeyler duymadım, sizin için bir sıkıntı oldu mu?

İki yıl içerisinde bu kadar artış olması üzücü, aldığım laptobu uzun yıllar kullanmak isterim açıkçası. Peki MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR ( MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Ryzen 5 4600H, 8GB RAM, 512GB SSD, RX5300M 4GB, DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar ) için ne dersiniz ? Yine çok ısınır mı sizce. Donanımı biraz daha düşük ama işimi görür. Bir de HP'nin teknik servisi veya yedek parça ile ilgili de çok iyi şeyler duymadım, sizin için bir sıkıntı oldu mu?
Attığınız linkteki ürünün işlemcisi belirtilen pavilion modellerinden düşük. Sizin icin işlemci öncelikliyse ve bütçeniz belirttiğiniz rakamlardaysa fazla seçeneğiniz yok. Belirttiğiniz ilandaki msi laptop, işlemci ve ekran kartı olarak zayıf. Sıcaklık değerleri hakkında ise bir fikrim yok. Kullanan arkadaşlar varsa, onlar bilgi verebilir. Şuan da belirttiğiniz bütçede paviliondan başka seçenek yok gibi. Bir ara 'Acer Nitro 4800h Gtx 1650-1650ti' , 'Lenovo Ideapad 4800h Gtx 1650/1650ti' , 'Asus Rog 4800h Gtx 1650' modelleri uygun fiyatlardan satılıyordu. Şimdi baktım da bu modellerin bazıları yok, rog olan model ise 9000 civarlarında; bütçenizi aşıyor maalesef. Eğer düşünürseniz, aşağıda linkini vereceğim cihazın fiyatı gayet uygun. Attığınız msi laptoba göre işlemcisi bir üst nesil ve ekran kartı daha iyi. Üstelik fiyatı attığınız modelden ucuz. Bence işlemci olarak işinizi görür.
https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...sinabilir-bilgisayar-4g8u4ea-p-HBCV00000DMCMT

Yeni konular

Geri
Yukarı