HP Pavilion 16 vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Bütçe
11000

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun zamandır PC almak istiyorum, gönlüm şu modeldeydi: HP Pavilion Gaming 15-EC1013NT 24D43EA Ryzen 7 4800H 16 GB 1 TB SSD GTX1660TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ama stok bitmiş ve satıcısı gelmeyeceğini söyledi. Ben de neredeyse aynı olan ama işlemcisi farklı olan şu modele yöneldim: HP Pavilion 16-A0016NT 3Y4U9EA i7-10750H 16 GB 1 TB SSD GTX1660TI 16.1" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Sizce bu bilgisayar alınır mı? Oyun oynayacağım ama video edit, render falan bir tık daha önde benim için o yüzden Ryzen 7 4800H olan şu bilgisayarı da düşünmüyor değilim: Lenovo IdeaPad Gaming 3 82EY003LTX Ryzen 7 4800H 16 GB 512 GB GTX1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Sizce ne yapmalıyım ve başka öneriniz var mı? Yalnız 8 GB RAM falan olmasın, bütçe arttıramam ve masaüstü alamam. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu benzer:

Tavsiyen için teşekkürler ama bu üründe hem ssd hem işlemci düşüyor ayrıca ekran yenileme hızı da 60hz olması lazım. Benim attığım model 144, lenovo da 120hz.
Zamanla tost malinasına bağlıcak HP...

HP'de ısınma sorunu var diye duydum, soğutucu alsam kurtarmaz mı?

Bunu al HP gibi ısınmaz.
Ekran Görüntüsü 2021-06-24 21-45-04.png
Lenovo-IdeaPad-S145-15AST.

Tavsiyen için teşekkürler ama bu üründe hem SSD hem işlemci düşüyor ayrıca ekran yenileme hızı da 60Hz olması lazım. Benim attığım model 144, Lenovo da 120Hz.

HP'de ısınma sorunu var diye duydum, soğutucu alsam kurtarmaz mı?

Hocam soğutucular pek kurtarmıyor. En fazla 2-3 derece falan düşer. Ayrıca havalar da sıcak.

İkisi arasından Lenovo. HP'nin İntelli modelleri ısınma sorunlu ve soğutucu bir etki etmez ısınmasına, ekran kartı da 1660Tİ Max-q, 1650Tİ'den pek farkı yok. Lenovo'dan daha iyi cihazlar önerebilirim ama 8 GB Rame sahipler, 8 GB Ram istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Kendiniz ekleyemez misiniz?

İkisi arasından Lenovo. HP'nin İntelli modelleri ısınma sorunlu ve soğutucu bir etki etmez ısınmasına, ekran kartı da 1660Tİ Max-q, 1650Tİ'den pek farkı yok. Lenovo'dan daha iyi cihazlar önerebilirim ama 8 GB Rame sahipler, 8 GB Ram istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Kendiniz ekleyemez misiniz?
Kendim uygun cl ve mhz değerine sahip ram bulup almakla uğraşmak istemedim bi de kendimiz takınca garanti dışında çıkıyomuş galiba bazı maraklarda hatta bazılarında ram yeri lehimli oluyomuş gibi şeyler duydum. Yani alıp direk kullanmak istiyorum ama yine de fiyatı çok iyi dediğiniz bi model varsa bakabilirim.
Biraz bütçe arttırıp Rtx 2060'lı bir model öneririm.
Maalesef arttıramam. Arttırsam bile 2060lı laptoplar 256ssd 8gb ram gibi şeylerle başlıyo hafıza ve ram için de para gerekecek.

Geri
Yukarı