HP Pavilion açılmıyor

Osman131

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Benim laptopum var. HP Pavilion iş bilgisayarı beyaz. Google'da aratsanız bulursunuz. Ben dün PC'yi açtım ıslak mendille PC'min ekranını sildim sabah açmak istedim ama açılmıyor ekran. Koyu mavi oluyor sonra siyaha geçiyor laptopta ilk açtığınızda ilk mavi ekran gelip sonra laptopu açar ya bende ekran yok ama farem ve klavyem ışık veriyor çalışıyor ama ekran yok. Fanı da çok sesli zaten içini açtım pek bilmiyorum tozları aldım az önce gene çalışmıyor şarja takınca şarj oluyor diye ışık veriyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar?

Sorun birçok farklı sebepten olabilir ama daha çok hard disk gibi duruyor. Islak mendille silindi diye sorun olması çok çok düşük hele ki senin emektar laptopun için daha da düşük. İlk önce HP laptoplarda klavyede Wi-Fi ışığı var onun rengi beyaza dönüyor mu? BIOS ayarlarına girebiliyor musunuz? Adım adım gidilmesi gerekiyor. Yani ekrana en ufakta olsa yazı geliyor mu? Ek olarak direkt ekran öldü geçmiş olsun demek nasıl bir müneccimlik onu da anlayamadım da neyse...

Ekranlar ıslak mendille silinmez ki hocam keşke dikkat etseydiniz. Laptopu HDMI vb varsa televizyona veya monitöre bağlayın ekran geliyorsa sorun ekrandadır demek. Kablo yoksa bilgisayarcı da deneyin.
tamam kanka

Tamam işte arkadaşım kaçmış içeri, dün parlak verdi demek ki. Geçmiş olsun.

Önceden niye kaçmadi o zaman?

Sorun birçok farklı sebepten olabilir ama daha çok hard disk gibi duruyor. Islak mendille silindi diye sorun olması çok çok düşük hele ki senin emektar laptopun için daha da düşük. İlk önce HP laptoplarda klavyede Wi-Fi ışığı var onun rengi beyaza dönüyor mu? BIOS ayarlarına girebiliyor musunuz? Adım adım gidilmesi gerekiyor. Yani ekrana en ufakta olsa yazı geliyor mu? Ek olarak direkt ekran öldü geçmiş olsun demek nasıl bir müneccimlik onu da anlayamadım da neyse.

Sorun birçok farklı sebepten olabilir ama daha çok hard disk gibi duruyor. Islak mendille silindi diye sorun olması çok çok düşük hele ki senin emektar laptopun için daha da düşük. İlk önce HP laptoplarda klavyede Wi-Fi ışığı var onun rengi beyaza dönüyor mu? BIOS ayarlarına girebiliyor musunuz? Adım adım gidilmesi gerekiyor. Yani ekrana en ufakta olsa yazı geliyor mu? Ek olarak direkt ekran öldü geçmiş olsun demek nasıl bir müneccimlik onu da anlayamadım da neyse...
ya hp laptopumda f5'e basınca klavyeden ışık geliyor fan sesi geliyor ekran gelmiyor bios ayarlara gidilmiyor kuyu mavi ışık veriyor ekranda

ya hp laptopumda f5'e basınca klavyeden ışık geliyor fan sesi geliyor ekran gelmiyor bios ayarlara gidilmiyor kuyu mavi ışık veriyor ekranda

Son düzenleme:
1) bataryayı çıkarın.
2) arka kapağı açın ve RAM'i yavaşça çıkarın.
3) adaptörü laptopun adaptör girişine takın. Ardından bir elinizle güç düğmesine basılı tutun diğer elinizle de şarj kablosunu çıkarıp takın ve bunu 10 defa tekrarlayın. Şoklama yapmış oluyoruz.
4) daha sonra RAM'i yerleştirin ve güç düğmesine basarak ekranın gelmesini bekleyin.
Umarım işe yarar.

1) bataryayı çıkarın.
2) arka kapağı açın ve RAM'i yavaşça çıkarın.
3) adaptörü laptopun adaptör girişine takın. Ardından bir elinizle güç düğmesine basılı tutun diğer elinizle de şarj kablosunu çıkarıp takın ve bunu 10 defa tekrarlayın. Şoklama yapmış oluyoruz.
4) daha sonra RAM'i yerleştirin ve güç düğmesine basarak ekranın gelmesini bekleyin.
Umarım işe yarar.

Reis ben öyle konuları yapamam yorumun için sağ ol ama tamirci yapar mı?

Ekranlar ıslak mendille silinmez ki hocam keşke dikkat etseydiniz. Laptopu HDMI vb varsa televizyona veya monitöre bağlayın ekran geliyorsa sorun ekrandadır demek. Kablo yoksa bilgisayarcı da deneyin.
vay çorluda yaşayan biri :D (alakasız evet ama nadir çorlu Çerkezköy gibi yerlerde yaşayan insanlar)

Ekran bozukluk. Su kaçmış.

Eskiden siliyordum kanka eskiden niye bozulmadı ıslak mendil de o kadar ıslak değil zaten

Tamirci de aynısını yapacak büyük ihtimal. İş donanımsal halledileceği için birçok farklı yol deneyerek sonuç alınır. Umarım PC'nin parçalarını yürütmez 🤣
zaten ekran kartı yok 2 tane 4lük ram var anakart ı bilmiom işlemci ztn kötü 😂 yürütmez inş

Eskiden siliyordum kanka eskiden niye bozulmadı ıslak mendil de o kadar ıslak değil zaten

Zaten ekran kartı yok 2 tane 4'lük RAM var anakart ı bilmiyorum işlemci zaten kötü 😂 yürütmez inşallah

Hocam hiç Görev Yöneticisi fotoğrafı var mı eski veya yeni? Şüpheli bir durum olursa gösterirsiniz

Geri
Yukarı