HP Pavilion bilgisayarda ağ kartı gözükmüyor

Görkem.12

Centipat
Daha fazla  
Ben bilgisayarımı tanıdık bir yere temizlettirmeye götürmüştüm. Adam temizledikten sonra bilgisayarı açtığımızda Wi-Fi olmadığını gördük benden önce de hiç açmamış beraber açmıştık Wi-Fi yoktu ama ben çok iyi hatırlıyorum ben getirmeden önce oyun oynuyordum hatta sorunsuzdu. Adam bir şey yapmadığını söylüyor ama laptop ağ kartını algılamıyor o da bir USB Wi-Fi adaptör aldı taktı.
Realtek RTL8188FTv kablosuz lan 802.11n USB 2.0 ağ bağdaştırıcısı.
Kullandıgım Wi-Fi adaptör bu ve bu adaptöre sabit bir ping değeri göremiyorum neredeyse. Ben bu ağ kartı bozulmadıysa ne yapabilirim? Gözükür mü? Adam formatta atmıştı bu arada.

1679817497697.png

Dosya Ekleri

• 1679817395072.png
    1679817395072.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an iki şey mevcut olabilir.
Temizlerken Wi-Fi kartının iki adet kablosundan biri çıkmış olabilir.

Ekran Görüntüsü (5).png

Yanlışlıkla ikinci ekranım da görüntüye gelmiş, ona takılma. Sol alt kısımda küçük beyaz bir kart var, kabloları yerinden oynamış olabilir. Bu normal, ben bile bazen cihaz açarken nadirde olsa onları yerinden çıkartabiliyorum, gıcık bir klips var geri takılabiliyor.

İkinci seçenek, formattan sonra W11 kurduysan Pavilion'un sürücüleri HP tarafından W11'in otomatik güncelleme sistemine dahil edilmemiş, ayrıca HP Support'ta da (otomatik güncelleme yapan HP'nin windows uygulaması) gözükmüyor, eski bir model artık Pavilion ama HP'nin böyle yapmasına üzüldüm.

Burada yapman gereken şey cihazının altında "S/N" ile başlayan bir numara var, HP Support sitesine girip seri numaran ile modelini bulup, Wi-Fi kartı sürücüsünü elle yüklemendir.

İki gün önce bir dostumun Pavilion cihazını yükselttik, bende şaşırdım. Tüm güncellemeler bitse dahi Wi-Fi, BT ve beraberinde 5 6 sürücüyü asla yüklemedi Windows.

Geri
Yukarı