HP Pavilion düşük FPS

GeForce Experience'tan battery boost ve whisper modu kapatmayı deneyin. FPS kilidi varmış gibi duruyor.

Bir de attığınız ekrandaki konsolun değerleri AMD işlemcinin grafik işlemcisine ait. Oyunlarda hep Nvidia grafik işlemcisini kullanın. Nvidia denetim masasından ayarlayabilirsiniz eğer oyun AMD işlemciyle çalışıyorsa. Bunu öğrenmek için de GPU2 kullanımına bakın MSI Afterburner ile oyun içinde.
Bunları deneyin.

Yok, görsele göre değil yazdığınıza göre cevapladım. Görselde RPM yok, sizin RPM dediğiniz şey MHz'dir lafınıza istinaden söyledim RPM ile MHz farkını.

Dostum senin sorunu çözmekten ziyade konuna gelenlere ukalalık yapma gibi bir isteğin var galiba anlayamadım tam olarak? Yardımcı olmaya çalışan herkese "anlat o zaman, ne alaka, öyle olur mu" gibi laflar yakışmıyor.

Özür dilerim ukalalik ettiysem. Ama her kafadan başka bir şey çıkmış ben şimdi ne yapayım?

Aşama aşama yazılanları deneyin sadece. Konuya gelen yardımcı olmak için geliyor. @Ryota'nın dediği adımları izleyin, çözüm olmazsa NVIDIA Denetim Masası'ndan uygulamaya özel 3D ayarlarına gelip istediğin oyunu seçip NVIDIA ile başlatmasını seçin. Bu yolla harici GPU ile başlatırsın sorunun da çözülür büyük olasılıkla. Oyun AMD üzerindeki değerleri yansıtıyor şu anda.

Oyunun NVIDIA GPU'su ile çalıştığına emin misin? Bana Intel GPU'su ile çalışıyor gibi geldi.

Arkadaş Intel ne alaka? AMD'ninkiyle çalışıyor.

Cahilligimizi affet, sen aydınlat bizi o zaman.

Aydınlatayım o halde. Öncelikle neden MSI Afterburner'ı açtın onu anlamadım. Zaten görselin sol tarafında her iki ekran kartının istatistikleri belirtilmiş. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkların da gayet normal. Lobide bulunduğun için 60 kare alması ya da lock dediğimiz yani tabiri caiz ise kilit denir. A1 ingilizcenin Vocabulary'sinde de bulunur. Kilit varsa gayet normal ki bunun üstüne çıkamazsın. Öncelikle V-Sync'yi kapat. Oyunu yüksek performanslı NVIDIA işlemcisine getirip öyle baştan çalıştır. Fan kısmını da orada göremezsin RPM diye de bir şey yok. Muhtemelen masaüstü uygulamasını ön plana aldığın için arkadaki işlemi askıya aldı ondan dolayı böyle düşük gözüküyor. O da olmazsa HP'nin sayfasına girip sürücülerini güncelle. Ekran kartını da en baştan temiz kurulum ile kur, düzelecektir.

Aşama aşama yazılanları deneyin sadece. Konuya gelen yardımcı olmak için geliyor. @Ryota'nın dediği adımları izleyin, çözüm olmazsa NVIDIA Denetim Masası'ndan uygulamaya özel 3D ayarlarına gelip istediğin oyunu seçip NVIDIA ile başlatmasını seçin. Bu yolla harici GPU ile başlatırsın sorunun da çözülür büyük olasılıkla. Oyun AMD üzerindeki değerleri yansıtıyor şu anda.
Aynen öyle. Bir de MSI Afterburner'daki GPU1=AMD grafik işlemcisi, GPU2=NVIDIA grafik işlemcisidir. Bize ikincinin kullanılması lazım. Onu gözlemleyin.

Her şey için teşekkürler, düzeltirsem yazacağım.
Arkadaş Intel ne alaka? AMD'ninkiyle çalışıyor.

Aydınlatayım o halde. Öncelikle neden MSI Afterburner'ı açtın onu anlamadım zaten görselin sol tarafında her iki ekran kartının istatistikleri belirtilmiş. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkların da gayet normal. Lobide bulunduğun için 60 kare alması ya da lock dediğimiz yani tabiri caiz ise kilit denir. A1 ingilizcenin Vocabulary'sinde de bulunur. Kilit varsa gayet normal ki bunun üstüne çıkamazsın. Öncelikle V-Sync'yi kapat. Oyunu yüksek performanslı NVIDIA işlemcisine getirip öyle baştan çalıştır. Fan kısmını da orada göremezsin RPM diye de bir şey yok. Muhtemelen masaüstü uygulamasını ön plana aldığın için arkadaki işlemi askıya aldı ondan dolayı böyle düşük gözüküyor. O da olmazsa HP'nin sayfasına girip sürücülerini güncelle. Ekran kartını da en baştan temiz kurulum ile kur, düzelecektir.

Yüksek performansli dediğini yaptım. PhysX yapılanma yazıyor, onu ne yapayım?
16186602970458935460621631340168.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı