Çözüldü HP Pavilion DV5-1225ET Laptop ekranı titreme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dost

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde HP Pavilion DV5-1225ET var. Ekranı titriyor sürekli. Bir ara götürdüm tamirciye 150 TL'ye yaptı 1 yıl idare etti sonra tekrar bozuldu. En son 6 ay önce tekrar götürdüm 120 TL'ye yaptı ama 2 ay sonra tekrar titremeye başladı. Sonra ben bunu tekrar götürdüm evimde sürekli titreyen laptop o tamircide saatlerce durmasına rağmen ısınmasına rağmen bir kere bile titremedi. Başka bir tamirciye götürdüm yine titremedi. Ama eve getirdim takar takmaz titremeye başlıyor. Acaba evin elektrik kablo vs. sisteminde mi bir sorun var. Sorun var ise nasıl anlarız? 2 sene önce bir yıldırım düşmüştü eve bazı cihazlar bozulmuştu.

Çözüm
Arkadaşlar çip değişti düzeldi ekran. Teşekkür ederim herkese.
Panelin yanlarında olan Wireless anten ve kamera kablolarını da kontrol etmende fayda var. Isınma sorunu varsa donanımsal bakım yaptırın. Hangi işletim sistemini kullanıyorsun ve orj. adaptör mü kullanıyorsunuz?
İşletim sistemim win 8.1. embedded adaptör orjinal değil.

Bugun yolladığım servisci aradı adam bu sefer de diyor çipte sorun diyorum ama çip de sorun ise sol menteşe bastırınca neden ekranın titremesi duruyor diyor o menteşeler çok sıkılmış sen bastırınca ordaki güç anakartın çipine gittiği için duruyor vs sizce doğrumu bu ekranın sol alt menteşesine bastırınca anakartın çipine etki yapar mı ?

Güç kablosu geçiyorsa alakası olabilir ancak dediğin bölgede güç ile ilgili bir kablo olmaması lazım.
Biz görmediğimizden dediklerine göre cevap veriyoruz, gören kişi asıl cevabı bulabilir. Emin değilseniz farklı bir servise veya bilgisayarcıya götürün o da aynısını derse yaptırın.

Çözüm

Kusura bakmayın 2020'de tekrardan yazıyorum ama bu çip dediğiniz ekranın altında bulunan yeşik kart mı? Aynı sorun bende de var sol köşeye bastırınca ekran düzeliyor.

Kusura bakmayın 2020'de tekrardan yazıyorum ama bu çip dediğiniz ekranın altında bulunan yeşik kart mı? Aynı sorun bende de var sol köşeye bastırınca ekran düzeliyor.
Sizdeki sorun kablo kaynaklı olabilir. Bastırınca düzelmesi çip sorunu olduğu anlamına gelmez genelde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı