HP Pavilion DV6 1356et görüntü vermiyor

Heunzey

Hectopat
SSD veya HDD modeli
300 Gb Hdd
Arkadaşlar merhaba önceden bu laptop çalışıyordu ama sonradan ekran da görüntü alamamaya başladım. Laptop çalışıyor ama siyah ekran var. HDMI kablo ile TV'ye bağladım herhangi bir görüntü alamadim, BIOS'a da giriş yapamiyorum.
Daha önce çalışsın diye yaptıklarım.
RAM'leri değiştirmek.
BIOS pili değiştirmek.
HDD değiştirmek.
Ayrica bir de firinlama denemiştim.
Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba önceden bu laptop çalışıyordu ama sonradan ekran da görüntü alamamaya başladım. Laptop çalışıyor ama siyah ekran var. HDMI kablo ile TV'ye bağladım herhangi bir görüntü alamadim, BIOS'a da giriş yapamiyorum.
Daha önce çalışsın diye yaptıklarım.
RAM'leri değiştirmek.
BIOS pili değiştirmek.
HDD değiştirmek.
Ayrica bir de firinlama denemiştim.
Ne yapabilirim?

Ekran çipi arızalanmıştır hocam ondan görüntü vermiyordur.

N5010 cihazda harici ekran kartı varsa o bozulmuştur sen dahiliden alıyorsundur görüntüyü.

Ikisinde de harici ekran karti var diye biliyordum.
Birisinde 4000 series Core 2 Duo işlemci
Diğerinde 5000 series i5 M480 islemci.
Da bunlari söylemenin bir manası yok sorun donanımdaysa yaptirmak harici bir çözüm yok herhalde..

Tek RAM'i ustteki slotu actigimda PC kapanıyor aciliyor, kapanıyor.
Ama alttaki slota taktigimda direk açılıyor ama görüntü gelmiyor ve ses acma tuşu beyaz yaniyor üsteki slota taktığımda direk kırmızı yaniyor RAM'lerle alakasi olabilir mi?

Son düzenleme:
@Heunzey benzer bir olayı farklı RAM ile deneyerek çözdüm. Umarım fırınlama işlemi anakarta zarar vermemiştir.

Anakarta zarar verecek islem uygulamadim.
Garip olani RAM slotunu değiştirdim ve böyle bir görüntü almam.

Nornalde 2'si de kırmızı oluyordu ve Caps Lock NumLock tuşları yanip sönüyordu şimdi böyle bir şey yapmiyor.
16896840332651294638399757650765.jpg

@Heunzey BIOS pilini çıkarın. Statik elektirği boşaltın. 1 saat kadar bekleyin. RAM'leri slotlara tek tek deneyin. Bunlar olmazsa Recovery USB hazırlayın Win+B ile BIOS kurtarma işlemini deneyin.

Geri
Yukarı