HP Pavilion DV6 1356et görüntü vermiyor

@Heunzey BIOS pilini çıkarın. Statik elektirği boşaltın. 1 saat kadar bekleyin. RAM'leri slotlara tek tek deneyin. Bunlar olmazsa recovery USB hazırlayın Win+b ile BIOS kurtarma işlemini deneyin.

Recovey USB'yi hazirlamayi bir turlu yapamadim.
BIOS pilini degistirdiydim elektriginu bosalttiydim RAM'ler de bir slot sıkıntılı herhalde ona takinca hoparlör ışığı kirmizi yaniyor ama oburune tskinca beyaz yaniyor.

@Heunzey Elinde ki RAM'lerden farkı bulabilirsen başka RAM ile dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Heunzey elinde ki RAM'lerden farkı bulabilirsen başka RAM ile dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyide RAM'ler çalışıyor obur laptopum ekran karti bozuk ama görüntü alabiliyorum onunla onda görüyor 2 RAM'i de.

@Heunzey Formun birinde farklı bir laptop için yazmıştım. Bu yolu deneyin.
HP G62 serisi için BIOS kurtarma rehberi.
HP web sitesinden, HP G62 B13ST drivers/Bios Tools/HP BIOS Update EFI dosyasını indirip USB belleğe yazdırın. USB bellek adı HP _TOOLS yapın. Laptopunuza uygun BIOS dosyasını indirip RAR'dan çıkarın. 01439.fd dosyasını Phoenixtools açın. İlk satıra BIOS dosyanızı bırakın. Dec. Sig files dosyalarının ismini 01439.bin ve 01439.sig olarak değiştirip Hewlett-Packard/Bios/Current klasörüne kopyalayın. Windows+b tuşuna basılı tutup güç kablosunu takın. Laptopun açma düğmesine basın Windows+b elinizi kaldırmayın. 30 saniye sonra USB belleğin ışıkları yanacak. O zaman Windows+ b tuşunu bırakın. 30 saniye sonra siyah ekran ve BIOS yazma işlemi başlayacak.

Geri
Yukarı