HP Pavilion dv6-2155et iAtkos S3 v2 Boot Sorunu

BewaRe

Hectopat
Merhabalar, iAtkos S3 v2 Versiyonunu indirdim. VirtualBoxtan kurulum denedim, sorunsuz boot etti ve kurdu. Ama açılmadı. Açılırken uyarı veriyordu virtualbox.
Sorun bu değil.
İndirdiğim aynı isoyu dvdye çektim, boot açılırken mor pencerede başlıyor, mac simgesi ve gri ekran geliyor. 1 saniye sonra pc reset atıyor.
Dvdde sorun olduğunu düşünerek easybcd'den sanal iso oluşturdum, oradan başlatıyorum. Oradan da aynı sorunu veriyor maalesef. (Aynı şekilde easybcd'yi windows 8.1 isosunu atarak denedim, dvd yada flash bellek olmadan windows 8.1 partition ekranına kadar gelebildim). Flash bellekten denemeye çalışıyorum ama flashı yazamıyorum.

Bios unlock olmadığı için vt-d özelliği var mı aktif mi pasif mi bilmiyorum. Sadece VT Özelliğini değiştirebiliyorum ve onuda açık ve kapalı konumda da denedim yine aynı sorunu yaşadım.
Sorun bios ayarlarında mıdır yoksa başka bir yerde mi acaba ?

Not olarak: İnternet hızım aşırı düşük, bu isoyu bile 8 saatte indirdim, başka bir sürümü indirecek vaktim bile yok maalesef, o yüzden bu soruna çözüm bulabilirsek sevinirim. Eğer olmazsa önereceğiniz başka bir sürümü indirmek 2. yol olabilir.
İlginize teşekkürler.

• PC Hp Pavilion dv6 2155et
  • Core i5 M430 2.27 İşlemci
  • 4 GB DDR3 1333 Ram
  • 1 GB Nvidia 230M Ekran Kartı.

Anakartın tam modelini bilemiyorum hpnin kendi sitesinde yazmıyor malesef.

Ml3 Sürümünü indirmiştim transmac ile yazdırmıştım onu hiç boot etmemişti. O Yüzden iso uzantılıları indiriyorum flash belleğe yazabilmek için.

Düzenleme: Ayrıyetten başlığı yanlış yazmışım sanırım şimdi dikkat ettim. VirtualBox'a kurarken sıkıntı yok, bu sorun normal kurulumda gerçekleşiyor. Yanlış anlaşılmasın.

Tabi indirmeyi deneyeyim.

- - - Güncellendi - - -

Merhabalar, Mavericks'i indirip usb belleğe yazdırdım.
Biosdan belleği seçip açtığımda menü beni karşıladı. Hiçbir ayara dokunmadan direk verbose modda kuruluma geçtim.
Ancak 10-15 dk beklememe rağmen hiçbir şekilde yazılar ilerlemedi.

Bios kilitli olduğu için hiçbir ayarı değiştiremeden direk kuruluma geçtim.
Aşağıda fotoğrafı paylaştım, bu konuda bir fikriniz varmı acaba?
u8zdk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem Türkçe hem yabancı forumlarda biraz araştırma yaptım ama bulamadım başka kuranı, ayrıyetten bios güncellemesini de yapmıştım.
Ama biostaki kilitli yerleri açamıyorum bununla onun bir ilgisi var mı onuda bilemiyorum malesef :(
Ne önerirsiniz acaba ?

Cpus kodu girmeden yapamazsınız... HP Pavilion serisi tüm laptoplar sata ahci enableyi biostan açamadığınızdan bsod hatası yada not yet set hatası göreceksiniz.. Şu kodu girin...
Kod:
 boot: cpus=1 busratio=17 PCIRootUID=1
yazarak kuruluma geçmeyi deneyin.. Eğer yine aynı hatayı alırsanız farklı kombinasyonlar deneyeceksiniz..
Kod:
 boot: cpus=1 busratio=17 PCIRootUID=1 npci=0x2000
gibi. Denemeleri çoğaltabilirsiniz..
Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=17 npci=0x3000

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağolun hocam deneyeceğim bu gece haber veririm sizlere.

- - - Güncellendi - - -

Verdiğiniz kodların ilki ile başarılı kurulum yaptım, usbyi çıkarınca Mission Operating System yazısı geliyor. Bir bölümde Windows 8 yüklü. Flash bellekten açtığım zaman windowsa giriş yapabiliyorum. ama flash bellek olmadan ne windows'a nede mac'e giriş yapamıyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor acaba. Özellikle windows8 üzerinden yapılabilecek bir işlem varsa çok çok makbule geçer çünkü flash bellek arkadaşımın ve iade etmem gerekiyor kendisine.
Teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı