HP Pavilion dv6 6120-ST UEFI Desteği

• Konuyu başlatan Hic
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 7B
Ama benim şuanda kullandığım BIOS sürümünün tarihi 05.10.2011. Güncellemeye çalıştığım sürümün tarihi 31.10.2011. Güncellemesi gerçekleşmiyor yani.

İlk olarak BIOS-Araçlar kısmındakini indirdim. Bilgisayar içerisine kendi diskini oluşturdu. Sonrasında BIOS bölümündeki güncellemeyi indirdim ve kurulumu başlattım. Bilgisayar kapanıp, yeniden açıldı. Hem sistem bilgisinden hem BIOS üzerinden sürümde bir değişiklik olmadığını gördüm. Acaba sorun; Windows 10 kullandığım için uyumsuzluk vs olabilir mi? Ama BIOS güncellemesyle Windows sürümü arasında bir ilişki kuramadım.

İlk olarak BIOS-Araçlar kısmındakini indirdim. Bilgisayar içerisine kendi diskini oluşturdu. Sonrasında BIOS bölümündeki güncellemeyi indirdim ve kurulumu başlattım. Bilgisayar kapanıp, yeniden açıldı. Hem sistem bilgisinden hem BIOS üzerinden sürümde bir değişiklik olmadığını gördüm. Acaba sorun; Windows 10 kullandığım için uyumsuzluk vs olabilir mi? Ama BIOS güncellemesyle Windows sürümü arasında bir ilişki kuramadım.
Windows 10 kullanmanız sorun çıkarmaz, bende anlayamadım şimdi neden güncellenmediğini. @Recep Baltaş @Ali Güngör @BERWAR siz biliyor musunuz?

2011 bilgisayarlarıyla ilgili konularımıza baktım, o dönemin laptoplarında ve BIOS sürümlerinde UEFI desteğinin çok nadir bilgisayarda olduğunu gördüm. Özetle Windows sürümünden bağımsız UEFI destekli olmama ihtimali çok yüksek.

UEFI desteği olmayabilir fakat bu sürümlerin olması kafamı karıştırdı o yüzden merak etmiştim. Fakat yine de BIOS güncellemesini yapması gerekmez mi? 31.10.2011 tarihli BIOS güncellemesini gerçekleştirmiyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı