Roserain

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 AN16-41 R08S NH.QLLEY.002

İşlemcim: AMD Ryzen 7 7840HS (780M İGPU)
Ekran Kartım: NVİDİA Rtx 4060 8GB vram , Ram: 32 GB DDR5 5600 MHz
İşletim Sistemim: Windows 11 Home , 64 Bit
Merhabalar. Bilgisayarımın sabit disk (HDD) yerine bir tane SSD takmak istiyorum. Ürün olarak bu linktekini almayı düşünüyorum; Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

Sorum şu; bu linkteki ürün benim HP modelimi destekler mi? Linkteki üründe SATA 3 yazıyor, bu ne demek? Uyumlu mudur laptopuma? Ayrıca linteki ürünün vadettiği okuma hızı: 500 - 599 MB/s, yazma hızı: 250 - 449 MB/s. Laptopum bana aynı hızları verir mi? Sorun yaşar mıyım? Cihazımın desteğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Linkteki ürün yanlış özellik seçmişsem önereceğiniz hangisidir?

Sanırım oldukça eski bir laptop internette herhangi bir veriye ulaşamadım. Linkini verdiğim programı indirip 64 bit'i çalıştırarak dediğim yönergeleri takip edip bana ekran görüntüsü atman gerek.

Free Download HWiNFO Software

1.png

2.png

Bu iki kısmın görselini atın.

Buyrun >

Dosya Ekleri

• Ashampoo Snap Görsel_001.jpg
    Ashampoo Snap Görsel_001.jpg
    144,8 KB · Görüntüleme: 93
  • Ashampoo Snap Görsel_002.jpg
    Ashampoo Snap Görsel_002.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 88
  • Ashampoo Snap Görsel_003.jpg
    Ashampoo Snap Görsel_003.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 69
  • Ashampoo Snap Görsel_004.jpg
    Ashampoo Snap Görsel_004.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 84
  • Ashampoo Snap Görsel_005.jpg
    Ashampoo Snap Görsel_005.jpg
    89,2 KB · Görüntüleme: 75
Dostum senin cihazında şuan takılı olan Harddisk 750 GB 3.0 Gb/s yani SATA II.
Yolladığın görsellere dayanarak Interface Speed Supported: Gen3 6.0 Gbps yazdığını görüyorum. Bu da demek oluyorki cihazın SATA III destekliyor güzel haber. SSD' yi alabilirsin bütçen varsa 480'e çıkarmak çok daha mantıklı olur çünkü HDD' yi çıkarmak zorundasın sadece HDD takacaksın. İstersen DVD Rom yerine aparatla HDD' yi takabilirsin, hızı düşük olur ama o şekilde de HDD' yi kullanabilirsin.

240 GB bana yeter diyorsan HDD' yi çıkar, yerine SSD' yi tak Windows'u kur.

Şu yazma hızını, şu okuma hızını alırsın diyemeyiz ama cihaz SATA III desteklediğine göre yazma konusunda okuma konusunda belirtilen değerlere yakın hızlar alırsınız. HDD' den SSD' ye geçtiğinzde zaten farkı çok rahat göreceksiniz.

Teşekkür ederim kardeşim bilgilerin için. O zaman linkteki ürünü sipariş vereyim hemen :)
240 GB bana yeter, HDD'yi çıkarıp SSD'yi HDD yuvasına takacam. HDD'yi de Dvd Rw (Cd Okuyucu) yerine aparatla (switch destekli hdd caddy) takacam. HDD'me sadece foto,müzik vs. depolama yapacam. SSD'ye de yeniden windows kuracam, kullandığım programları ve pubg mobile, warcaft vb. oyunları kuracam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı