Çözüldü HP Pavilion DV6 Belirli Bir Sıcaklıktan Sonra Kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GoodBye^^

Kilopat
Laptop eski 11 yıllık bir laptop uzun süre kullanılmıştır. PC 85 dereceye geldiğinde donuyor ve tepki vermiyor ancak güç tuşuna uzun süre basarak kapatabiliyorum tekrar açtığımda açılıyor bazen HDD ışığı kırmızı yanıp yanıp sönüyor. Sorun HDD'den kaynaklı değil SSD ve farklı HDD ile denediğimde de aynı sorunu yaşadım.
Normalde 100 veya 105 derecede sistemin kendini yeniden başlatması gerekiyor. RAM'leri farklı şekilde taktım, farklı RAM kullandım sorun devam etmekte.

Selam :).

İşlemci maksimum çalışma değer olarak100 veya 105 doğru diyorsunuz fakat üreticiler fabrika olarak bunu arttırıp azaltabilir üreten frimaya kalmış Lenovo 110 derece Acer 100 derece sıcaklıkta kapanıyor sistemi korumak için.

Ayrıca sisteme soğutucu almak mantıklı olur.

Laptop eski 11 yıllık bir laptop uzun süre kullanılmıştır. PC 85 dereceye geldiğinde donuyor ve tepki vermiyor ancak güç tuşuna uzun süre basarak kapatabiliyorum tekrar açtığımda açılıyor bazen HDD ışığı kırmızı yanıp yanıp sönüyor. Sorun HDD'den kaynaklı değil SSD ve farklı HDD ile denediğimde de aynı sorunu yaşadım.
Normalde 100 veya 105 derecede sistemin kendini yeniden başlatması gerekiyor. RAM'leri farklı şekilde taktım, farklı RAM kullandım sorun devam etmekte.

RAM'le alakası yok. Bende 10 yıllık Sony vieo kullanıyorum, boşta 75 dereceydi termal macun degısımı yaptım ve bazen web de gezerken fanı bıle çalışmıyor. (Calısmamsının sebebi 50 derecenın altında fanı calısmıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:

Neden kapandığı hakkında bilginiz varsa benim cevabım size yeterli olur ama HP laptoplar biraz daha ısınıyor eğer bilginiz yoksa belirtin.

Selam :).

İşlemci maksimum çalışma değer olarak100 veya 105 doğru diyorsunuz fakat üreticiler fabrika olarak bunu arttırıp azaltabilir üreten frimaya kalmış Lenovo 110 derece Acer 100 derece sıcaklıkta kapanıyor sistemi korumak için.

Ayrıca sisteme soğutucu almak mantıklı olur.

Bilgisayarın donup, tepki vermemesi maksimum sıcaklık değeri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü PC kendine reset atmıyor, donuyor.

Bilgisayarın donup, tepki vermemesi maksimum sıcaklık değeri ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü PC kendine reset atmıyor, donuyor.
Isındığı için işlemci ve ekran kartı kendini fren atar yavaşlatır yanmasın diye.

1- Harddisk kullanıyorsanız harddisk kaynaklı olması çok muhtemel.
2- RAM bozulmuş olabilir.
3- Yüksek sıcaklıklar işlemciyi çok çok düşük bir frekansa zorluyor olabilir.
4- Orijinal olmayan şarj aleti kullanıyorsanız güç yetmezliği olabilir.

Termal macun değişimi ve fan bakımı yaptım ve Prime95 ile stress test yaptım sorun çözüldü ve bilgisayar donmadı, kilitlenmedi.
Bilgisayar daha yüksek frekanslara ısınma sorunu olmadığı için çıkabiliyor, 85C'de donmuyor ve aniden 95C çıkıyor eskiden kademe kademe sıcaklık artardı. İyi soğutulursa işlemci daha yüksek frekansda yüksek elektrik tükettiğinden sorun olmuyor, soğutulmazsa bu şekilde kilitlenmeler olabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı