HP pavilion dv6 minecraft ve Lol gibi oyunlarda kasma sorunu

J3SON

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 sene önce bu bilgisayarı 2100 TL civarında bir fiyata aldık ama çok garip bir şekilde kasıyor. Battlefield 3, Cod Mw3 Gibi oyunlarda hiç ama hiç kasmıyorken işin garibi Minecraft, League of legends gibi oyunlarda çok kasıyor. Hatta bazen Lol'de o kadar kasıyor ki hareket bile edemiyorum.

78loAr.png

lzMkEp.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O sorun knight oynarken bende de olmuştu. Bende nvidia ekran kartı vardı. Ancak bilgisayar oyunu intel ile başlatıyordu. Ekran kartı markasını googleye yazıp optimizasyon ayarlarına bakarsanız çözüme ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Sizde de intel ve harici ekran kartı mevcut sanırım. büyük ihtimalle intelle başlatıyordur oyunu ve sorun bu yüzden kaynaklanıyordur.

Yok ben onu bios'tan hallettim kendim istediğim zaman masaüstüne sağ tık yapıp güç tasarrufuna alıyorum ve intele geçiyorum eğer oyun falan oynayacaksam ayı çekilde Güç moduna alıp amd ye geçiyorum.

Bi de bende Windows 7 var bu windows 7'yi w8 yapmadan direk w8.1 yükseltsem sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Packard Bell var ve ben de Windows 7 kullanırken yavaş olduğunu düşünüyordum. Windows 8.1 yükleyince inanılmaz bir hızlanma yaşadım. Şöyle açıklayayım Windows 7'de 70 saniye'de açılırken Windows 8.1'de 5-10 saniye arasında bilgisayar kullanıma hazır oluyor. Bir de gereksiz şeyleri yüklemem de çabası.

Bende de Packard Bell var ve ben de Windows 7 kullanırken yavaş olduğunu düşünüyordum. Windows 8.1 yükleyince inanılmaz bir hızlanma yaşadım. Şöyle açıklayayım Windows 7'de 70 saniye'de açılırken Windows 8.1'de 5-10 saniye arasında bilgisayar kullanıma hazır oluyor. Bir de gereksiz şeyleri yüklemem de çabası.

Peki W8.1'i Orjinalmi kurdun ve Direk 7 den 8.1'e mi yükselttin?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı