HP Pavilion G6-1035ST Windows 10 HD7400M Devreye Girmeme Sorunu

Alper Bulut

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle herkese iyi günler. Dün Win8.1'den Win10'a geçtim. Çift ekran kartı kullanıyorum. AMD+INTEL bir baktım windows updatere ücretsiz yükseltme dedi. Win10 Amd ekran kartlarına üstün bir performans getiriyor dedi. Yükselttim fakat AMD'yi artık kullanamıyorum malesef. Değiştirilebilir Grafikleri kullanamıyorum. Catalyst Centerden de bir şey yapamıyorum. Bu sorun bilgisayara ilk format attığımdan beri var. Bi bilgisayarcıya götürmüştüm yaptırmıştım ama bu sorununun çözümünü öğrenmem lazım. Her formatta aynı sorun. Sürücüleri güncelledim olmadı, sürücüleri sildim yükledim olmadı, CCC yi güncelledim olmadı, AMD gaming evolvedi indirdim olmadı, ekran kartlarını devredışı bıraktım olmadı, BIOS'a baktım yine olmadı. Leshcatlabs ten bir şeyler denedim o da olmadı. İyimi grin ifade simgesi Bi bilgisi olan var mı bu konuda? Kafayı yiyicem yardım edin. Bilgisayar özellikleri:

HP Pavilion g6-1035st
Ekran kartları : AMD radeon HD 7400m
Intel(R) HD graphics
Ram: İhtiyacınız yoktur herhalde grin ifade simgesi 4 ram 3 kullanılabilir
İşlemci: İntel core i5
Her foruma sordum olmadı. Buraya da sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeş aynı problemı bnde yasamıstım ve sorunu çözdüm.

sorun şu şekıldedır bilgisayarınıza format atıgınız anda drıverların hepsı sılınır bunu sızde bılırsınız ama drıverları tekrar yüklerken hatalı yüklüyorsunuz bu bilgisayarın ekran kartı ati amd hd 7400m degil....!!!!!!!!
siz ekran kartı driveri olarak ilk intel hd yi kurucaksınız sonrada
Radeon (TM) HD 6470M Driveri
kuracaksınız iyi günler dilerim...
Not: format atmadan üstüne kuramassınız !! pc ye önce format atın, sonra sıfırdan kurulum yapın düzelecektir... win 10 driver yok 8.1 olması lazım windows 10da 7400m olarak görür ekran kartınızı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı