HP Pavilion G6 1335et Notebook'a Hackintosh nasıl kurulur?

Unibeast ile belleği hazırlarken laptop uyumluluk seçeneği var. Bir de ben GT680 laptopumda Unibeast ile boot edemezken ML2 ile boot ettim ;)

Aynen öyle uyumluluk modunu işaretlemeden oluşturmuşum ben ilk denememde. Şuan başka bir flash diske işaretleyip oluşturdum. -v cpus=1 busratıo=22 GraphicsEnabler=No parametreleri ile kurabildim. Hemen Paragonun image yazılımıylada backup oluşturdum. Teşekkürler.

Not: Daha önce işin aslı ben bu notebooka kurmuştum fakat bu yöntemle appstore bağlanamıyordum. Bu sebeple iAtkos ML2 kurmaya çalıştım. Bir türlü hazırladığım flashdisk boot etmedi.

Laptopunuzda AHCI ayarı yoksa laptop yeni bir laptoptur ve AHCI zaten devrededir ;) AHCI ayarı XP'den ve Vista'dan geçerken vardı, artık üreticiler PX'ye tekmeyi bastığı için bu ayarı kaldırdılar, direk AHCI yaptılar :)

İşlemci Intel ise kurabilirsiniz.

İntel i5 işlemcili pavilion g6 ama kuramıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben Mac kurulumu indirdim ve dosya uzantısı dmg transmac'den usb'ye yaziyorum ama bilgisayarı usb ile başlatıyorum. Bilgisayar simsiyah bir ekranda alt tre işareti gelip gidiyor. Yardımını bekliyorum. :confused: :(

Hangi dosyayı indirdin bilemiyorum şuan. Yukarıdaki verdiğim rehberde rar dosyasının içinden dmg dosyası değil raw dosyası çıkıyor. Forumdaki arkadaşların yardımları ile bir çok Mac Os X denemesi yaptım iAtkos Ml2 ve Mac Os X 10.9.1 raw imajı dışında hiç başarılı boot edemedim. Açıkcası çokda net bişey diyemiyorum deneme yanılma yöntemi kullanarak yapıyorum bende. Yukarıdaki konudaki raw imajını indir bi dene derim.

Merhab ben Mac kurulumu indirdim ve dosya uzantısı dmg transmac den usb ye yaziyorum ama bilgisayarı usb ile başlatıyorum bilgisayar simsiyah bir ekranda alt tre işareti gelip gidiyor yardımını bekliyorum :confused: :(
Dmg dosyasını transmac ile usb ye yazdırmakla boot özelliği olan bir usb oluşmaz dolayısıyla intel tabanlı bir pc de boot olmaz. Usb den boot edebilmesi için bootloader yüklemeniz gerekir ki onu da windows üzerinden usb ye yükleyemezsiniz, mac sistem yüklü bir pc ye ihtiyacınız olur.
Forumda verilen imaj intel de boot özelliği taşıdığı için yükleme yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı