HP Pavilion G6 Laptop Açılmama Sorunu

EmreEfe

Hectopat
Daha fazla  
Oyundayken birden kapandı ve mavi ekran hatası verdi. RAM ve HDD dikkatlice çıkarıp bir yerlerinde bir şey var mı diye baktım geri koydum. Açtığımda ise ekrana birazcık bile beyazlık gelmedi. Tamamen siyah. 30-40 saniye sonra kendini kapattı. Ne yapabilirim bu konuda?

Sorunun donanımsal olduğundan neredeyse eminim, hangi parçada sorun olduğunu nasıl anlayabilirim?
Screenshot_2016-05-02-23-34-58.jpg

HP pavillion G6 2277et model dizüstü bilgisayarını kullanıyorum, bu konuda HP nin tanılama da yardımcı olacak BİOS çözümleri var, hangi sürüme sahip olduğunu söylersen yardımcı olabilirim.

Başka bir HDD ile deneme şansın varsa onunla dene.
2 RAM varsa, birer birer farklı soketlerde dene.
Batarya ve fişi çıkartıp 10dk bekleyip sonra toplayıp açmayı dene.
Sadece batarya ile dene.
Sadece fiş ile dene.
vs.
Minidump dosyalarına ulaşamıyorsundur ama kazara açılırsa onları da başka bir yerde tut ki tekrarlarsa konuna eklersin.

HP bilgisayarlar için özel bir BİOS çözümü var, usb belleğe bazı dosyalar atıyorsun bilgisayarı kapatıp belleği takıyorsun sonra açılırken f2 ye basıyorsun, normalden farklı bir BİOS ekranı geliyor, orada tüm donanımları tek tek test edebiliyorsun, bu belleğin içinde olması gereken dosyaları ONEDRİVE hesabıma yüklüyorum birazdan bağlantısını atarım.

technopath.rar bu bağlantıdan doğrudan indirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı