HP Pavilion G6 Açılmama Sorunu

Asinohut

Hectopat
Daha fazla  
Diz üstü bilgisayarımı iki gün önce kullanabiliyordum. İki gün sonra bir daha bilgisayarımı açmaya çalıştığımda bilgisayarım sistem ön yüklemesi yapamadı. Yani başlatma tuşuna bastığımda görüntü gelmiyor.

Bilgisayarımın harddiskinde çok önemli dosyalarım var olduğu için harddiski sıfırlamadan bu sorunu çözmek istiyorum.

Teşekkürler.

Bilgisayarimin özellikleri(hatırladığım kadarıyla):
  • AMD işlemci(Ultimate vision AMD)
  • 4 GB RAM
  • 500 GB harddisk

Harici ekran kartım yok.

Batarya ve fişi çıkartıp 10 dk bekleyip sonra takıp tekrar dene.
Gene değişen birşey olmazsa başka bir ekrana bağlayıp görüntü yansıtılabiliyormuyu dene.
Onda da birşey olmazsa artık, yapabileceğin diski çıkarıp başka makinaya bağlayıp verilerini kurtarmak.

*Çözüldü*
Arkadaşlar çok çılgınca bir çözüm yöntemi olabilir ama bir nedenden dolayı bu hp pavilion g6 serilerinde anakart ve cpu bir süre sonra temassızlık yapmaya başlıyormuş. İnternette bir forum sitesinde çözüm buldum : Bilgisayarın hava girişlerini kapatıyoruz. Ardından battaniye vb. kalın bir örtü ile kesinlikle hava almasını engelliyoruz. Bu durumdayken bilgisayarı çalıştırıyoruz. Sonra bilgisayar ısınıp kendi kendine kapanıncaya kadar bekletiyoruz. Kapanınca bilgisayarı çıkartıp soğutmaya bırakıyoruz.

Ben bu işlemi uyguladım ve bilgisayarım açıldı.

Ek olarak şunu eklemek istiyorum bu çözümü uygularken bilgisayarınızın başka parçaları zarar görebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı