HP Pavilion G6 Mac OS X Kurulumu

İlker Uzunboy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar yine ben yine ben 1.5 yıldır Mac OS X'i tam anlamıyla kuramadığım HP Pavilion G6 2204ST'mi yeniden huzurlarınıza getirmiş bulunuyorum. :LOL:

Biliyorsunuz forumda HP Pavilion G6 i5-3210m hd4000 bileşenli bilgisayara kimse Mac OS X kuramadı. Bu konunun amacı efsanemiz, ısınan alev topumuz. ( :LOL: ) Pavilion G6 laptopumuza forumca destek verip Mac OS X Yosemite kurmaktır. Tüm g6 kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir konu olmasını temenni ediyorum. :LOL:

Technopat olarak, bu uyumlu bileşenli bilgisayara neden Yosemite kuramayalım? o_O Yardımlarınızla, Technopat forumdaki tecrübeli hocalarımızla bu bilgisayara Yosemite'i kurmaya çalışacağız. ;)

Tüm G6 kullanıcıları için harika bir konu olacak. :mutlu:

Bilgisayarın tam özellikleri (Sadece Mac OS X kurulumda gerekli olanlar) :

İşlemci: 2,5 GHz Intel Core i5-3210M 3 MB L3 önbellek
GPU: Intel 4000 & AMD Radeon HD 7670M
USB 3.0 portları

Uefi desteği bulunmaktır. (y)

Elimdeki yazılımlar:

-Recep Baltaş hocamızın paylaştığı Mac OS X RAW imajı
-16 GB sandisk mikro usb (2.0)
-Tonymac yazılımı

Ve son olarak Windows 8.1 kurulu bir disk ve 250 gb ayrıyeten APPLE dosya sistemine göre biçimlendirilmiş bölüm. ;)

Ve arkadaşlar HP pavilion g6 bilgisayarımıza Yosemite kurabilmiş bir arkadaşımızın videosu ama tamamen farklı bir şekilde kuruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce karşılaştığım sorunlar (hatırladıkça eklerim sanırım :sinsi:) :

-Clover bootloader ile FakeID girdikten sonra ve cpus=1 kodunu girdikten sonra bootladıktan sonra Mavericste kurulması ama 4mb ekran sorunu vermesi, ethernet, ses vs. olmaması, Yosemite'in IOBluetooth hatasında hep takılı kalması

Benden istediğiniz başka şeyler olursa konuya yazın anında konuyu güncelleyeyim bu bilgiler ne kadar yeterli bilinmez tabi.:kararsız:

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarının fotoğrafını çekin ve yükleyin bi bakalım BIOS ayarlarınıza.
- Bu işlemciyi kullanan Macbook Pro var. FakeID'ye ve cpus komutlarına gerek olmaması gerek aynı zamanda direk HD 4000'i tanıması gerekiyor.
- TransMac ile RAW imajının içerisindeki AMD Radeon kextlerini silin.

BIOS ayarlarının fotoğrafını çekin ve yükleyin bi bakalım BIOS ayarlarınıza.
- Bu işlemciyi kullanan Macbook Pro var. FakeID'ye ve cpus komutlarına gerek olmaması gerek aynı zamanda direk HD 4000'i tanıması gerekiyor.
- TransMac ile RAW imajının içerisindeki AMD Radeon kextlerini silin.

cpus=1 komutunu girmeden boot etmiyor maalesef systemnano tarzı bir şey yazıp duruyor.

secure boot açık çünkü windows 8.1 uefi kurulu

EjectEDID devreye alın. InjectIntel'i devredışı bırakıp öyle deneyin.
keşke o kadar kolay olsaydı.. her türlü IOBluetooth hatasında kalıyor yosemite. Maverics ise ekstradan eklediği. cpus=1 GraphicsEnabler=No IGPEnabler=Yes ve fakeid girdikten sonra boot ediyor ama 4mb ekran kartı sorunu ,ses, ethernet gibi sorunlar çıkıyor ve çözemiyorum. tüm bu kodları ise yosemite de denedim hiç bir türlü Iobluetooth geçilmiyor

Iobluetooth hatası için GE=N/Y ve dart=0 olarak deneyin veya AppleHDA.kext silmek te çözüm olabiliyor. Alternatif VoodooHDA kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı