HP Pavilion g6-2211et Mac OS X Kurulumu

warmbloded

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Biliişim teknolojileri (Wap Programcılıgı) Dalı
Windows'a Mac OS X kurarken siyah ekran hatası alıyorum. Fotoğraf da çektim. Nonoseconds 1316549865 yazıyor ve orada bekliyor.

GraphicsEnabler=Yes Yaptım
-v -f cpus=1 GraphicsEnabler=Yes ve Aynı Şekil No yaptım olmuyor.

HP Pavilion G6 2211et 2 GB ekran kartı. 1 GB ATI, 1 GB Intel ekran kartım var. Toplam 2 GB.

NV6k2L (1024 x 768).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HP marka dizüstlerinde bu sorun var cpus=1 komutunu girince o hatayı almazsınız. Siz girdim demişsiniz fakat paylaştığınız ekran görüntüsünde girmemiş gözüküyorsunuz. Şimdi clover ayarlar menüsünde öncelikle -v cpus=1 komutlarını giriniz ardından grafik seçenekleri kısmına gelip intel seçili olsun fake id kısmına ise 01660003 girip boot edin sistem açılacaktır.

Recep Bey Nvidia'nın Kext'lerini sildim fakat ATI'nin Kext'lerini görmedim. Ne olarak geçiyor? TransMac ile yapacağım değil mi?
-x denedim. 
Ben cpus
HP marka dizüstlerinde bu sorun var cpus=1 komutunu girince o hatayı almazsınız. Siz girdim demişsiniz fakat paylaştığınız ekran görüntüsünde girmemiş gözüküyorsunuz. Şimdi clover ayarlar menüsünde öncelikle -v cpus=1 komutlarını giriniz ardından grafik seçenekleri kısmına gelip intel seçili olsun fake id kısmına ise 01660003 girip boot edin sistem açılacaktır.
Abicim grafik seçeneklerine nereden ulaşacağım? Fake id nasıl gireceğim? Daha önce hiç yapmadım Mac OS X. Lütfen yardımcı olur musun?

Bununla ilgili rehber sitede mevcut baştan izlerseniz sıkıntı yaşamazsınız ama ben size basit şekilde anlatayım.

1. Öncelikle USB belleğinizi takın.
  2. Sistemi başlattığınız vakit clover boot menüsü gelicek burada aşağı kısımda options sekmesini göreceksiniz.
  3. Sonra buraya enter ile giriş yapıp boots arguments sekmesine gelip enter yapıp dediğim komutları yazınız.
  4. Sonra daha aşağıda Graphics options kısmına giriniz ATI seçili olmasın Intel seçili olsun hemen intelin aşağısında fakeid kısmını görebilirsiniz orayada dediğim ID yi giriniz.

Tekrar söylemek gerekirse bununla ilgili recep hocamızın hazırlamış olduğu rehberler mevcut dikkatli bir şekilde izleyiniz!

Bununla ilgili rehber sitede mevcut baştan izlerseniz sıkıntı yaşamazsınız ama ben size basit şekilde anlatayım.

1. Öncelikle USB belleğinizi takın.
  2. Sistemi başlattığınız vakit clover boot menüsü gelicek burada aşağı kısımda options sekmesini göreceksiniz.
  3. Sonra buraya enter ile giriş yapıp boots arguments sekmesine gelip enter yapıp dediğim komutları yazınız.
  4. Sonra daha aşağıda Graphics options kısmına giriniz ATI seçili olmasın Intel seçili olsun hemen intelin aşağısında fakeid kısmını görebilirsiniz orayada dediğim ID yi giriniz.

Tekrar söylemek gerekirse bununla ilgili recep hocamızın hazırlamış olduğu rehberler mevcut dikkatli bir şekilde izleyiniz!
Çok teşekkür ederim overload123 abicim. Cuk diye oturdu cevabın ve oldu. Sorun yok, şu an kuruyor. Çok teşekkürler. Allah işini gücünü rast getirsin. 1 aydır ben nasıl yapabilirim diye araştırıyorum. Çok sağ ol.

Rica ederim ne mutlu. Amiyane tabiri ile biraz kurcuklamak gerekiyor. Asıl sorunun yükledikten sonra ortaya çıkacak. Ekran kartını kaç MB gösterecek burada paylaşırsan sevinirim.:)

Ne demek, ilk işim bu olacak. Normalde 2 GB, toplam 1 GB. Yüklemeye az önce başladım. Biter bitmez ne kadar kullandığını yazacağım.

Bende de benzer bir sistem var. Ati tanıtamadım. Intel ise 4MB olarak gözüküyor. Burada en azından yazarsan ben de ona göre yeni baştan sistemi kuracağım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı