HP Pavilion G6 SATA 3 destekliyor mu?

goldmobile

Kilopat
Daha fazla  
HP Pavilion G6 notebookumu SSD geçirmek istiyorum ama bildiğim kadarıyla SATA 3 SSD'den tam verimlilik alabilmek için anakartın da SATA 3 desteği olması lazım. Araştırdım, kaç tane program denedim ama SATA 3 desteğinin olup olmadığını bulamadım.

HP Pavilion G6 notebookumu SSD geçirmek istiyorum ama bildiğim kadarıyla SATA 3 SSD'den tam verimlilik alabilmek için anakartın da SATA 3 desteği olması lazım. Araştırdım, kaç tane program denedim ama SATA 3 desteğinin olup olmadığını bulamadım.
Cihazda hiç USB 3.0 girişi var mı ? Varsa SATA 3 desteği de vardır. Onun dışında cihazın tam modelinden de bakabilirsiniz.

usb 3.0 desteği var ama hangi programla baktıysam sata tipini yazmıyor
cvbn.PNG

CrystalDiskInfo programını indirip takılı diskin özelliklerine bak. Orada yazması lazım. Bir de dediğim gibi USB 3.0 desteği olan cihaza SATA 3 de koyuyorlar merak etmeyin 😀

CrystalDiskInfo programını indirip takılı diskin özelliklerine bak. Orada yazması lazım. Bir de dediğim gibi USB 3.0 desteği olan cihaza SATA 3 de koyuyorlar merak etmeyin 😀
takılı disk zaten sata 2 onu yazıyor ama ben kesin olarak bilmek istiyorum bilgisayar sata 3 desteklemiyorsa neden sata 3 alıp da sata 2 performansını alayım
asg.PNG

Geri
Yukarı