HP Pavilion G6 Wi-Fi kartı hatası

mak61

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç hafta önce 100 megabit fiber internet satın aldım, bilgisayarımda hız testi yaptığımda 20 megabit civarında hız alınca ufak bir araştırma ile Wi-Fi kartımın 2.4G Hz olduğunu öğrendim ve 5GHz bir kart satın aldım. Fakat kartı taktığımda WLAN module ID (702) hatası ile karşılaştım. Hatanın sebebi HP BIOS'ta whitelist olduğunu ve mevcut sistemin sadece belli başlı kartları desteklediğini gördüm. Elimdeki 5GHz kartı mevcut sistemde nasıl kullanabilirim? Forumlarda gördüğüm kadarıyla HP whitelisti artık uygulamadığı için BIOS güncellemesi ile kartın çalışma ihtimali var sanırım ama güncel driver bulamadım HP sitesinde bilgisayar eski olduğu için driver desteğini kaldırmış. Ama zaten sitedeki tüm güncel driverları da kurmuştum. BIOS üretici firmanın sitesinde de güncelleme bulamadım. BIOS güncellemesini nasıl bulabilirim ya da BIOS'tan bağımsız olarak WLAN module ID (702) hatasını yani whitelist problemini nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem modeli HP Pavilion G6 notebook PC.
Sistem SKU'su a9h79ea#AB8
İşlemci Intel(R) Core(tm) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2401 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
BIOS Sürümü/Tarihi ınside F. 66, 24.01.2013
SMBIOS sürümü 2.7
Windows 10 Home Single Language.
Sürüm 22H2.

Yeni konular

Geri
Yukarı