Hp pavilion G6

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

beanliyo

Hectopat
Arkaşlar Windows 8 yüklü notebook, arkadaşımın ısrarıyla Windows 7 attım bir baktım driverlar Windows 7 ile uyumlu değil. Notebookta ne Windows 8 DVD'si var ne driver DVD'si. Technopat'tan indirdiğim Windows 8 atmaya çalıştığımda ise ürün anahtarıyla ilgili hata verdi şimdi ne yapmam lazım servise mi gidecek notebook HP garanti dışı kalma olayı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki lisans Windows 8'in hangi ürünü geçerli Win 8 , Win8 Pro ? Yanlış sürümünü kurduysan lisansını kabul etmeyebilir.Uygun sürümü kurduysan lisansı kabul etmediyse 0800 211 39 39 yada 0212 33 66 999 Microsoft Türkçe Ücretsiz Etkinleştirme Hattı üzerinden Telefon ile etkinleştirmeyi deneyebilirsin. Oradanda etkinleştiremezseniz 444 6787 Microsoft Destek hattını arayın size yardımcı olurlar.

Durum tüketiciden ve yazılımsal olarak kaynaklandığından dolayı cihazın garantisi devam etse de ürün garantiye girmemektedir. Yapılacak işleme göre ücretli olacağı bilgisini üzülerek vermekteyim.

Windows 8 uyumlu olan bir laptop, 7 ile de uyumludur. Tam modelini belirtin ürünün. İnternet sitesinden Windows 7 sürücülerini indirebilirsiniz. Windows 8'de ürün anahtarı hatasının vermesi işletim sistemi ile ilgili bir hatadır, bu sebeple de garanti dışı kalmaz.

Durum tüketiciden ve yazılımsal olarak kaynaklandığından dolayı cihazın garantisi devam etse de ürün garantiye girmemektedir. Yapılacak işleme göre ücretli olacağı bilgisini üzülerek vermekteyim.

Yanlış bilgilendirme sebebi ile bu yanıtınıza ceza vermiş bulunmaktayım. "Türkçe Kuralı İhlali" adı altında gelmiş olabilir mesajım.

Durum tüketiciden kaynaklıdır lakin ortada donanımsal veya yazılımsal bir işlemden dolayı donanıma zarar veren bir durum yoktur. Arkadaş sadece format atmış ve işlemi yanlış gerçekleştirmiş. Ürüne doğru şekilde format atıp veya attırıp durumu çözebilir. Ortada ürünün garanti dışı kalacağı veya garantiye gönderip ücret ödeyeceği bir durum mevcut değildir.

Notebook ile birlikte işletim sistemi geliyorsa Recovery tuşuna basarak Notebook'u eski haline döndürebilirsin. Notebook'un kurtarma bölümünde işletim sisteminin kurulum dosyaları olması lazım. Marka ve model yazar mısın ? Ürün anahtarı nasıl bir hata verdi ? Format atarken mi hata veriyor ? Elinde Windows 8 ürün anahtarı yoksa MS Toolkit kullan. https://www.technopat.net/forum/windows-8/23588-microsoft-toolkit-2-4-5-a.html

Windows 8 uyumlu olan bir laptop, 7 ile de uyumludur. Tam modelini belirtin ürünün. İnternet sitesinden Windows 7 sürücülerini indirebilirsiniz. Windows 8'de ürün anahtarı hatasının vermesi işletim sistemi ile ilgili bir hatadır, bu sebeple de garanti dışı kalmaz.

Yanlış bilgilendirme sebebi ile bu yanıtınıza ceza vermiş bulunmaktayım. "Türkçe Kuralı İhlali" adı altında gelmiş olabilir mesajım.

Durum tüketiciden kaynaklıdır lakin ortada donanımsal veya yazılımsal bir işlemden dolayı donanıma zarar veren bir durum yoktur. Arkadaş sadece format atmış ve işlemi yanlış gerçekleştirmiş. Ürüne doğru şekilde format atıp veya attırıp durumu çözebilir. Ortada ürünün garanti dışı kalacağı veya garantiye gönderip ücret ödeyeceği bir durum mevcut değildir.

Ben de Arçelik bilgi işlemde çalışıyorum. Bilgi yanlışlığı yoktur. Nedeni ise teknik olarak arızalı bir parça veya kompenet yoktur yani makineden kaynaklı bir problem yoktur ortada. Tüketicinin sorunu yanlış format atması veya sistemi kuramamasıdır. Modeli ne olursa olsun markası ne olursa olsun tüketiciden kaynaklı bir durum olduğundan dolayı tekrardan sistemi en baştan yüklenmesi gerekmektedir. Yazılımsal arızalarda garantiye girmez girmediği için de servis kesinlikle ücretsiz işlem yapmaz ürünü o anki arıza için garanti dışı bırakır ücretli işlem yapabilmesi için, ama ürünün garantisi halen devam etmektedir. Tüketici yaptırmak isterse belli bir ücret karşılığında sistemi tekrardan kurar. Yazılımsal arızalar garanti kapsamına girmiş olsa o zaman servisler para kazanamaz zaten. :D

- - - Güncellendi - - -

Cezanın geri çekilmesini talep ediyorum.

Bende arçelik bilgi işlemde çalışıyorum.Bilgi yanlışlığı yoktur.Nedeni ise teknik olarak arızalı bir parça veya kompenet yoktur yani makinadan kaynaklı bir problem yoktur ortada.Tüketicinin sorunu yanlış format atması veya sistemi kuramamasıdır.Modeli ne olursa olsun markası ne olursa olsun tüketiciden kaynaklı bir durum olduğundan dolayı tekrardan sistemi en baştan yüklenmesi gerekmektedir.Yazılımsal arızalarda garantiye girmez girmediği içinde servis kesinlike ücretsiz işlem yapmaz ürünü o anki arıza için garanti dışı bırakır ücretli işlem yapabilmesi için, ama ürünün garantisi halen devam etmektedir.Tüketici yaptırmak isterse belli bir ücret karşılığında sistemi tekrardan kurar.Yazılımsal arızalar garanti kapsamına girmiş olsa ozaman servisler para kazanamaz zaten. :D

Arkadaşım format atamama durumunda ürünü garantiye yollarsa tabii ki ücrete tabii olur lakin ortada ürünü servise gönderecek bir donanımsal sorun yok. Yani formatı atamadıysan ürünü verirsin bir bilgisayarcıya sana kurar Windows 8'i kullanırsın. Fark ettiysen ortada ürünü garantiye gönderip ücret ödeyeceği bir durum mevcut değildir dedim. Ortada sizin bahsettiğiniz gibi garantiden çıkacak bir durum söz konusu değil.

Arkaşlar Windows 8 yüklü notebook, arkadaşımın ısrarıyla Windows 7 attım bir baktım driverlar Windows 7 ile uyumlu değil. Notebookta ne Windows 8 DVD'si var ne driver DVD'si. Technopat'tan indirdiğim Windows 8 atmaya çalıştığımda ise ürün anahtarıyla ilgili hata verdi şimdi ne yapmam lazım servise mi gidecek notebook HP garanti dışı kalma olayı var mıdır?
Cevabına karşılık olarak yazılmıştır.Yazmış olduğum yorumda kesinlikle bilgi yanlışlığı yoktur.Vermiş olduğunuz cezanın kaldırılmasını talep ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Siteye kayıt olduğum günden bu yana bir şey fark ettim moderatörlerin bir kullanıcıya ceza verebilmek için çok ince ayrıntıya kadar müdahale ettikleri herkes tarafından göze çarpmaktadır.

Cevabına karşılık olarak yazılmıştır.Yazmış olduğum yorumda kesinlikle bilgi yanlışlığı yoktur.Vermiş olduğunuz cezanın kaldırılmasını talep ediyorum.

Garanti dışı kalma olayı çok genel bir tabirdir. Formatı düzgün attığında garanti dışı kalacak bir durum teşkil etmez. Arkadaşımız belli ki bir an PC hata verince paniklenmiş ve konu açmış. Arkadaş garanti dışı kalma olayını Windows'u düzgün halde kursa bile gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini sormuş. Siz ise ortaya yüksek seviyede olumsuz bir yanıtla gelmişsiniz. Sanki tamamiyle garantiden çıkmış gibi.

- - - Güncellendi - - -

2 günde forumda düzelttiğim yazım yanlışları 50'yi geçmiştir ve bunları 3. defa tekrarlayan kişilere 1 saat ceza verdim. Dikkat dağıtıcı renkler ve font kullanmak da ceza sebebidir. Üstüne bu kadar da yazım yanlışı... Konuyu kilitliyorum. Eğer haklı olduğunuzu düşünüyorsanız başka bir moderator ile irtibata geçebilirsiniz.

İşletim sistemi değiştirdi diye garanti dışı kalan bir bilgisayar nerede görülmüştür ? Siz kurallara uymamakta ısrar edin, sonra da moderatörlere suç atın. Halen kalın punto ile mesaj yazmakta ısrar ettiğin ve Türkçe kurallarına uymadığın için bir gün ceza veriyorum. Uymayı düşünene kadar ceza almaya devam edersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı