HP Pavilion G62 PC'yi SSD ve RAM bozar mı?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar. HP Pavilion G62 bilgisayarım var. Ekran paneli, klavye ve AC girişini değiştirdim ücret olarak 1000 lira masraf ettim. 2 GB RAM 266 GB HDD, Intel Core i3 3. nesil işlemcisi var. Bilgisayar inanılmaz derecede donuyor, kasıyor ve yavaş çalışıyor. Roblox bile oynatmıyor. Bende çözüm olur diye SSD ve RAM almaya karar verdim. Maksimum 8 GB'a kadar RAM yükseltebiliyormuşuz. Ben de Kingston marka 4 GB RAM 1066 MHz ramlardam 2 tane alıp 8 GB RAM yapmayı düşünüyorum. SSD ise 250 GB Samsung marka alıp SSD taktırmayı düşünüyorum. Çünkü Windows 10 kullanmak istiyorum fakat şu anki işletim sistemi de Windows 7 Home Basic 64 Bit. Tamirci adama da sordum adam da söyledi ki sakı RAM ve SSD alma. Bilgisayarı bozar onlar. Sen böyle kullan dedi. Ama ben böyle kullanamıyorum bilgisayarı. Peki hakkaten de RAM ve SSD bilgisayarı bozar mı arkadaşlar? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. HP Pavilion G62 bilgisayarım var. Ekran paneli, klavye ve AC girişini değiştirdim ücret olarak 1000 lira masraf ettim. 2 GB RAM 266 GB HDD, Intel Core i3 3. nesil işlemcisi var. Bilgisayar inanılmaz derecede donuyor, kasıyor ve yavaş çalışıyor. Roblox bile oynatmıyor. Bende çözüm olur diye SSD ve RAM almaya karar verdim. Maksimum 8 GB'a kadar RAM yükseltebiliyormuşuz. Ben de Kingston marka 4 GB RAM 1066 MHz ramlardam 2 tane alıp 8 GB RAM yapmayı düşünüyorum. SSD ise 250 GB Samsung marka alıp SSD taktırmayı düşünüyorum. Çünkü Windows 10 kullanmak istiyorum fakat şu anki işletim sistemi de Windows 7 Home Basic 64 Bit. Tamirci adama da sordum adam da söyledi ki sakı RAM ve SSD alma. Bilgisayarı bozar onlar. Sen böyle kullan dedi. Ama ben böyle kullanamıyorum bilgisayarı. Peki hakkaten de RAM ve SSD bilgisayarı bozar mı arkadaşlar? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ne alaka destekleyen RAM'i al SSD al tak.

Niye bozsun ki RAM ve SSD bilgisayarı düzgün takılan uyumlu parçalar ile bilgisayarın artışa geçer ama o PC'den çok bir ümit bekleme Max Witcher 2, Skyrim oynuyabilirsin.

Bu tamamen bilgisayarın işlemci ve anakart yapısına bağl, internetten bak mesela senin anakartın DDR3 mü 4 mü, eğer DDR 3 SE ve sen 4 alırsan takamazsın, aynı şekilde SSD de aynı durum, ama eğer uyumlu ise neden bozsun

Bozmaz ama bence paran varsa yeni bir PC al daha iyi.

Hocam tüm paramı bu bilgisayara yatırdım. Başka param ve bilgisayarım yok. Sadece SSD ve RAM alacak bir param var o kadar.
Ben.

Bu tamamen bilgisayarın işlemci ve anakart yapısına bağl, internetten bak mesela senin anakartın DDR3 mü 4 mü, eğer DDR 3 SE ve sen 4 alırsan takamazsın, aynı şekilde SSD de aynı durum, ama eğer uyumlu ise neden bozsun.

Benim ki DDR3 hocam.
Niye bozsun ki RAM ve SSD bilgisayarı düzgün takılan uyumlu parçalar ile bilgisayarın artışa geçer ama o PC'den çok bir ümit bekleme Max Witcher 2, Skyrim oynuyabilirsin.

Hocam zaten Roblox ne kadar büyük bir oyun ki? Windows 10 olsun o bile yeter bana.
Ne alaka destekleyen RAM'i al SSD al tak.

1066 MHz RAM ve Samsung 250 GB SSD almayı düşünüyorum.

Hocam tüm paramı bu bilgisayara yatırdım. Başka param ve bilgisayarım yok. Sadece SSD ve RAM alacak bir param var o kadar.
Ben.

Benim ki DDR3 hocam.

Hocam zaten Roblox ne kadar büyük bir oyun ki? Windows 10 olsun o bile yeter bana.

1066 MHz RAM ve Samsung 250 GB SSD almayı düşünüyorum.

O zaman keske önceden haber verseydin çünkü 3.nesil i3 artık pek is görmez RAM de öyle bence paran olduğunda onu sat üstüne ekle bir PC topla daha iyi olur mesela geçiçi olarak APU bir AMD.
Ya da Ryzen 3 3100'lü daha iyi olurdu.
mesela onu o yapacağını bunu kullan daha iyi https://www.hepsiburada.com/lenovo-...saustu-bilgisayar-11cc000ftx9-p-HBV000014DE8P siteyi kullananlar var ama ben hiç siparis ettirmedim örnek olarak gösterdim

O zaman keske önceden haber verseydin çünkü 3.nesil i3 artık pek is görmez RAM de öyle bence paran olduğunda onu sat üstüne ekle bir PC topla daha iyi olur mesela geçiçi olarak APU bir AMD.
Ya da Ryzen 3 3100'lü daha iyi olurdu.
Mesela onu o yapacağını bunu kullan daha iyi https://www.hepsiburada.com/lenovo-...saustu-bilgisayar-11cc000ftx9-p-HBV000014DE8P siteyi kullananlar var ama ben hiç siparis ettirmedim örnek olarak gösterdim.

Teşekkür ederim hocam bilgi için. Peki satsam fiyatı kaç lira eder 2 şarj aletiyle birlikte parçaları yenilenmiş olarak. sahibinden.com'da toplanmış sıfır bir masaüstü gördüm. CS:GO ve Valorant kaldırıyormuş diye duydum. Fiyatı da 2.600 lira hocam. Alsam mı hocam? Linki paylaşıyorum. CS-GO VE VALORANT OYUN BİLGİSAYARI İ5 2N 8 RAM 256 SSD 2GB GT740 - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 918031412

Teşekkür ederim hocam bilgi için. Peki satsam fiyatı kaç lira eder 2 şarj aletiyle birlikte parçaları yenilenmiş olarak. sahibinden.com'da toplanmış sıfır bir masaüstü gördüm. CS:GO ve Valorant kaldırıyormuş diye duydum. Fiyatı da 2.600 lira hocam. Alsam mı hocam? Linki paylaşıyorum. CS-GO VE VALORANT OYUN BİLGİSAYARI İ5 2N 8 RAM 256 SSD 2GB GT740 - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 918031412

1.onu upgrade etmesi zor olur ve bu da bir eksidir.
2.içinde 2. nesil i5 var bu da zzaten senin i3'ten bir farkını bırakmaz sadece bir tık daha iyi olur.
3.aynı fiyata daha güzel PC'ler toplayabilin.
Kısaca bence iyice araastır daha yeni önü açık bir islemciyle düzgün bir kart bulmaya çalıs.
(Not o kasasyla CS:GO'yu ortalama 30 -40 FPS arası oynar yüksekte)
GT740 Vega8'e denk gibi bir şey.
Birazda ben arstırıyorum.
Maalesef o fiyat arağında APU ya da GT740 falan varda iyice her tarafa bakacan girmediğin bilgisaraycı olmayacak bende mesela yarın o 1050 Ti'lı kasaya bakacağım sende arastır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı