HP Pavilion Gaming 15 DK0021NT düşük FPS değerleri

OSCOrp07

Hectopat
1660 Ti ekran kartı var. İnternetteki performans videolarına baktığımda insanlar Mafia 1'de 60 70 FPS alıyor. Ben 50 60 arası oynuyorum bazen de 45'e düşüyor. Bu normal mi? İşlemci i5 9300H, RAM 8 GB, 1660 Ti ekran kartı var. Herhangi bir ısınma problemi yok. Ben açıkçası tek kanal 8 GB RAM'den kaynaklandığını düşündüm. Sizim bir fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmarklarını takip ettiğiniz insanların konfigürasyonları aynı olsa bile diğer şartlar da önemli, cihazın markası, soğutma kalitesi, overclock/underclock gibi işlem yapılmış olması ve benzeri.
RAM'inizi dual channel 16 GB'a çıkarırsanız bilgisayar daha da rahatlar diye umuyorum.

Onu yakın zamanda yapacağım. Normal diyorsanız sıkıntı yok Afterburner'ı kapattıktan sonra anlamam zaten değerleri. Laptop yeni olduğu için kendimce test yapıyorum.

Dediğim üzere eğer videodaki gibi ufak olduğunu düşündüğünüz farklar bile olsa performansı etkiliyor sonuçta, eğer birkaç ayar kısıp yine istediğiniz FPS değerlerinde oynayabiliyorsanız sorun değil bence. Laptopun konfigürasyonu gayet sağlam.

Geri
Yukarı