HP Pavilion Gaming 15-EC TPM etkinleşmiyor

fuyki

Decapat
Yer
İstanbul/Ataşehir
Daha fazla  
Cihazımda BIOS'tan TPM modülünü etkinleştiriyorum işletim sistemi açıldığında tekrar kendini pasife alıyor. Kapatıp tekrar BIOS'a girdiğimde disable konumda oluyor. Yardımcı olur musunuz? HP Support herhangi bir destek sağlayamadı klasik şeylerden bahsediyorlar.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-11-01 at 14.43.16.jpeg
    194,8 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2021-11-01 at 14.35.07.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:

Ben de Gaming-15 serisini kullanıyorum. Aynı şekilde BIOS üzerinden etkinleştirildiğinde bir işe yaramıyor. Bir arkadaş HP'nin Windows 11 için yeni BIOS sürümü olduğunu söyledi.

Save and Exit yaptığınıza emin misiniz?

Evet eminim sadece bir kere denemedim.

Ben kendi sürücülerimi sorguladığımda en sonki BIOS sürümü ektedir.
Dostum selam aynı sıkıntıyı ben de yaşıyordum daha önce de konuna yazdım zaten bios updatei tekrar yüklersen büyük ihtimalle problemin çözülecek beni de bilgilendirirsen sevinirim

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-11-01 190126.png
    74 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Aynı sorunla karşılaştım. Her yolu denedim BIOS'u güncelledim çözülmedi. En son reddit'te bir yorumda BIOS'u USB ile flashlayınca çözüldüğünü okudum.

Aynı sürümü USB üzerinden yükleyince sorun düzeldi. BIOS güncellemenizi USB ile yapmanız en temizi gibi duruyor.

İleride sorun yaşayan olursa diye yazayım dedim.

Laptop modeli: HP Pavilion Gaming - 15-ec0014nt 8FF63EA

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…