Çözüldü HP Pavilion Gaming 15-EC0xxx Windows 11 boot logosu görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

11Pro

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda Windows 11 logosu yerine HP logosu görüyorum, düzeltmek için BIOS'a girmiştim fakat hiçbir şey bulamadım. HP logosu değil de Windows 11 logosunun görünmesini nasıl sağlarım? (Boot animasyonundan bahsetmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Ona önceden de bakmıştım şimdi de baktım ama boot kısmında öyle bir şey yok. Registry editor ile yapmanın bir yolu yok mu?

Açık zaten.

MBR yani eski nesil kurulum yapabilirsiniz. Veya BIOS'da boot logo seçeneği varsa onu kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bilgisayarı açtığımda Windows 11 logosu yerine HP logosu görüyorum, düzeltmek için BIOS'a girmiştim fakat hiçbir şey bulamadım. HP logosu değil de Windows 11 logosunun görünmesini nasıl sağlarım? (Boot animasyonundan bahsetmiyorum.)
HP de böyle HP logosuyla açılıyor.

UEFI yani yeni nesil kurulumlarda boot logosu olarak Windows logosu değil PC veya anakart üreticisinin logosu çıkar.
Microsoft, Windows 11 için UEFI kurulumu ve Secure Boot'un aktif olmasını zorunlu tutuyor.
Boot logosunu kapatma özelliği var. UEFI ve Secure Boot aktif şekildeyken, bu iki özelliği hiç ellemeden anakart logosundan Windows 11 logosuna geçebiliyorum. :)

ASUS B450M-Dragon.

Yani artık Windows boot logosu Windows 11 için tarih oldu gibi.
Bu cümlenizi çürüttüm şu anda. Ezbere konuşmaya hiç gerek yok.

Ona önceden de bakmıştım şimdi de baktım ama boot kısmında öyle bir şey yok.
Boot harici sekmelere de göz atın. Sizin anakartınızda başka bir yerde böyle bir seçenek olabilir.

Boot logosunu kapatma özelliği var. UEFI ve Secure Boot aktif şekildeyken, bu iki özelliği hiç ellemeden anakart logosundan Windows 11 logosuna geçebiliyorum. :)

ASUS B450M-Dragon.

Bu cümlenizi çürüttüm şu anda. Ezbere konuşmaya hiç gerek yok.

Boot harici sekmelere de göz atın.

Fark ettiyseniz 'gibi' kelimesini kullandım yani kesin bir şey söylemedim.🤗

Son düzenleme:
Ayrıca Microsoft, Windows 11 için UEFI kurulumu ve Secure Boot'un aktif olmasını zorunlu tutuyor.
Bu cümlenizi okuyunca UEFI ve Secure Boot'lu sistemlerde Windows logosunun görünmesi imkansız anlamı çıkıyor. Ben de bu cümlenize cevap veriyorum. Sadece "gibi" içeren cümlenize değildi cevabım.

Ayrıca tarih oldu gibiyse şayet Windows logosuna geçmenin hala bir yolu var demektir, bunun için kafa yormak daha mantıklı.

UEFI ve Secure Boot'un zorunlu olduğunu bilmek Windows logosunu geri getirmiyor. Benim tepki verdiğim kısım, bu bilgiyi sunup çözüm önerisi vermemeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı