HP Pavilion Sleekbook 15 Windows 11 kurulumu

guldexwin

Zeptopat
Yer
İstanbul Sultanbeyli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 2013 yılından kalma HP Pavilion Sleekbook 15 laptopum var. RAM ve SSD ile hayata döndürdüm, 8 GB RAM ve 256 GB SSD taktırdım. İşlemci i5-3317 lakin ben Windows 11 kuramıyorum. BIOS ekranına gelince Security bölümünde TPM alakalı bir şey bile yok. Ne yapmam lazım? Nasıl kuracağım? Sizce Microsoft TPM desteğini kaldırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 2013 yılından kalma HP Pavilion sleekbook 15 laptopum var. RAM ve SSD ile hayata döndürdüm, 8 GB RAM ve 256 GB SSD taktırdım. İşlemci i5-3317 lakin ben Windows 11 kuramıyorum. BIOS ekranına gelince Security bölümünde TPM alakalı bir şey bile yok. Ne yapmam lazım? Nasıl kuracağım? Sizce Microsoft TPM desteğini kaldırır mı?

Senin işin zor. Microsoft Windows 11 için Insider versiyonunu çıkartı Windows Update'ten belki yükleyebilirsin TPM'siz.

ISO dosyası ile TPM desteği olmadan kurulabiliyor. Nasıl ISO dosyası hazırlayacağını anlatayım;
Öncelikle Windows 10 (herhangi bir sürüm fark etmez) ISO dosyasını indir. Sonra Windows 11 ISO dosyasını indir.
Sonra Rufus ile Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yaz. Sonra yazdıktan sonra USB belleğin içinde "sources" adlı klasöre gir ve " install.wim" dosyasını sil. Sonra Windows 11 ISO dosyasını WinRAR ile herhangi bir klasöre çıkart. Klasöre çıkarttıktan sonra "sources" klasörüne git ve " install.wim" dosyasını kopyala de ve USB belleğin içinde "sources" klasörüne yapıştır.
Sonra bilgisayarı USB'den başlat ve kuruluma başla. :)
En güvenli yöntem budur. Başkaların yaptığı ISO dosyalarını indirmenizi tavsiye etmem. Kendiniz yapın en iyisi.

Merhaba, 2013 yılından kalma HP Pavilion Sleekbook 15 laptopum var. RAM ve SSD ile hayata döndürdüm, 8 GB RAM ve 256 GB SSD taktırdım. İşlemci i5-3317 lakin ben Windows 11 kuramıyorum. BIOS ekranına gelince Security bölümünde TPM alakalı bir şey bile yok. Ne yapmam lazım? Nasıl kuracağım? Sizce Microsoft TPM desteğini kaldırır mı?

TMP olmadan yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı