HP Pavilion Gaming 15-EC1019NT vs Lenovo Ideapad Gaming 3 82EY00D3TX

Rich (BB code):
conficker@conficker-Lenovo-IdeaPad-S145-15AST:~$ neofetch.
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMmds+. conficker@conficker-Lenovo-IdeaPad-S145-15AST
MMm----::-://////////////oymNMd+` ---------------------------------------------
MMd /++ -sNMd: OS: Linux Mint 19.3 Tricia x86_64.
MMNso/` dMM `.::-. .-::.` .hMN: Host: 81N3 Lenovo IdeaPad S145-15AST
ddddMMh dMM :hNMNMNhNMNMNh: `NMm Kernel: 5.4.0-72-generic
NMm dMM .NMN/-+MMM+-/NMN` dMM Uptime: 1 hour, 18 mins.
NMm dMM -MMm `MMM dMM. dMM Packages: 2777.
NMm dMM -MMm `MMM dMM. dMM Shell: bash 4.4.20
NMm dMM .mmd `mmm yMM. dMM Resolution: 1366x768.
NMm dMM` ..` ... ydm. dMM DE: MATE.
hMM- +MMd/-------...-:sdds dMM WM: Metacity (Marco)
-NMm- :hNMNNNmdddddddddy/` dMM WM Theme: Mint-X
-dMNs-``-::::-------.`` dMM Theme: Mint-X-Blue [GTK2/3]
`/dMNmy+/:-------------:/yMMM Icons: Mint-X-Blue [GTK2/3]
./ydNMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM Terminal: mate-terminal
.MMMMMMMMMMMMMMMMMMM Terminal Font: Monospace 10.
CPU: AMD A6-9225 RADEON R4 2C+3G (2) @ 2.600GHz
GPU: AMD Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics.
Memory: 1978MiB / 3319MiB.

Bunda coil whine yok.

Linkteki Lenovo laptopu almaya karar verdim. Ancak şikayet var sitesinde çok fazla cızırtı sesi ve ışık sızması ile alakalı şikayet okudum. İkinci seçenek olan HP laptop için ise donma sorunları ile ilgili şikayetler var. Sosyalde bu laptopları kullanan var ise yorumlarını rica ediyorum. Hangi laptopu tercih etmeliyim?

Benim şu ana kadar tecrübelerimi sana samimi bir şekilde aktaracak olursam HP çok ısınır ve sıkıntı yaratır servis sıkıntılarından bahsetmiyorum bile.
Bunun yerine Acer ASUS ve Lenovo'ya bakabilirsin.
Monster önermem çok ısınır servisi ömür boyu bakım yapılıyor diyor fakat temizlik bile yapılmıyor klavye tuşlaır şeffaf plastiğin üstüne baskı olduğu için soyulmaya başlıyor.
100-115 dereceye kadar ısındığı için kasa genleşiyor ve eğilip bükülmeye başlıyor ve servis bunu kullanıcı kaynaklı deformasyon olarak geçtiği için servis garanti kapsamında değiştirmiyorlar.
Deformasyon olmadığı sürece koşulsuz şartsız iade dediklerine bakmayın bir yerden bir şey bulup iade almıyorlar.

Benim şu ana kadar tecrübelerimi sana samimi bir şekilde aktaracak olursam HP çok ısınır ve sıkıntı yaratır servis sıkıntılarından bahsetmiyorum bile.
Bunun yerine Acer ASUS ve Lenovo'ya bakabilirsin.
Monster önermem çok ısınır servisi ömür boyu bakım yapılıyor diyor fakat temizlik bile yapılmıyor klavye tuşlaır şeffaf plastiğin üstüne baskı olduğu için soyulmaya başlıyor.
100-115 dereceye kadar ısındığı için kasa genleşiyor ve eğilip bükülmeye başlıyor ve servis bunu kullanıcı kaynaklı deformasyon olarak geçtiği için servis garanti kapsamında değiştirmiyorlar.
Deformasyon olmadığı sürece koşulsuz şartsız iade dediklerine bakmayın bir yerden bir şey bulup iade almıyorlar.
Acer Nitro 5 aldım hocam ve gayet memnunum.

Geri
Yukarı