HP Pavilion Gaming 15 EC2000 şarjda ekran kartı kullanımı %0

Tostanki

Femtopat
Daha fazla  
HP Pavilion Gaming 15 EC2000 laptop aldım yeni. Laptop şarjdayken FPS 5-10'larda geziniyor şarjdan çıkarınca 70-80 oluyor. Güç seçenekleri falan her yerden Max performans olarak ayarladım ama nafile. Şarjda oynayayım desem sürekli tak çıkar olmaz. Şarjdayken ekran kartını kullanmıyor.

Var mı bunun bir çözümü?

HP Pavilion Gaming 15 EC2000 laptop aldım yeni. Laptop şarjdayken FPS 5-10'larda geziniyor şarjdan çıkarınca 70-80 oluyor. Güç seçenekleri falan her yerden Max performans olarak ayarladım ama nafile. Şarjda oynayayım desem sürekli tak çıkar olmaz. Şarjdayken ekran kartını kullanmıyor.

Var mı bunun bir çözümü?
Nvidia denetim masasından 3D ayarların yönetilmesinden tercih edilen grafik istemcisini Yüksek performanslı grafik istemcisi seçin. Regeditten de bu ayarların aynısını yapınız. (son 4 ayar aynı olacak resimdekiyle)
1670170177382.png

Var mı bunun bir çözümü?
Birde Nvidia denetim masasından Güç Modunu maksimum performans seçiniz.

Nvidia denetim masasından 3D ayarların yönetilmesinden tercih edilen grafik istemcisini Yüksek performanslı grafik istemcisi seçin. Regeditten de bu ayarların aynısını yapınız. (son 4 ayar aynı olacak resimdekiyle)
1670170177382.png

Eğer sorunun çözülürse çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Son düzenleme:
Nvidia denetim masasından 3D ayarların yönetilmesinden tercih edilen grafik istemcisini Yüksek performanslı grafik istemcisi seçin. Regeditten de bu ayarların aynısını yapınız. (son 4 ayar aynı olacak resimdekiyle)Eki Görüntüle 1593353

Eğer sorunun çözülürse çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
Şarjı tam oturtmadığım için oluyormuş. Biraz güç uygulamak gerekiyormuş. Cevabın için teşekkürler yinede.

Yeni konular

Geri
Yukarı