HP Pavilion Gaming 2. ekran NVIDIA ekran kartını kullanıyor

DedoimSky

Hectopat
HP Pavilion Gaming laptop kullanıyorum. Bugün HDMI ile 2. bir ekran bağladım ve 2. ekran sürekli olarak harici ekran kartını kullanıyor. Bu da fanların sürekli çalışmasına ve laptopun sürekli ısınmasına neden oluyor. Normalde tek ekran kullanırken harici ekran kartı gerekmediğinde devre dışı kaldığı için günlük kullanımda laptop hep serin kalıyordu. Bunu nasıl çözebilirim veya çözümü yoksa da laptopun sürekli sıcak olmasının bir zararı olur mu? Fanlar da sürekli sesli çalıştığı için rahatsız ediyor. Sürekli oyun oynuyormuşum gibi yani.

HP Pavilion Gaming laptop kullanıyorum. Bugün HDMI ile 2. bir ekran bağladım ve 2. ekran sürekli olarak harici ekran kartını kullanıyor. Bu da fanların sürekli çalışmasına ve laptopun sürekli ısınmasına neden oluyor. Normalde tek ekran kullanırken harici ekran kartı gerekmediğinde devre dışı kaldığı için günlük kullanımda laptop hep serin kalıyordu. Bunu nasıl çözebilirim veya çözümü yoksa da laptopun sürekli sıcak olmasının bir zararı olur mu? Fanlar da sürekli sesli çalıştığı için rahatsız ediyor. Sürekli oyun oynuyormuşum gibi yani.

HDMI portu harici ekran kartının üzerinde olduğu için normal. Günlük kullanımda çok gerekmezse çift monitör kullanma.

Anladım çok teşekkür ederim son bir sorum olacaktı. Sadece dizüstü ekranını kullan dediğimde de harici ekran kartı devre dışı kalmıyor. İlla kabloyu çıkarmam mı gerekir?

Evet hocam çıkartınca düzelir ayrıca devre dışı kalmaz sadece yükü azalır.

Tamamdır teşekkür ederim
Hocam bağlantıyı kesiğimde de omen command center üzerinde harici ekran kartı %100 kullanımda gözüküyor ve fan sesi de kesilmiyor. Nasıl bir ayar yapmam gerekir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı